Fakti.bg | 24.12.2023 08:00:58 | 57

Моуриньо: Още в петата минута знаех, че ще бием Наполи

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо остана доволен от успеха с 2:0 над Наполи. Гостите получиха два червени картона в хода на мача и това със сигурност подпомогна успеха на "вълците", но Специалния заяви, че още в петата минута е знаел, че тимът му ще спечели тази вечер.

"За съжаление, когато дойде последния мач преди Коледа, това влияе на настроението на играчите и треньорите. Говорих с момчетата за това, че трябва да зарадват феновете преди празника. През целия мач успявахме да бъдем близо до това, което исках. Беше труден мач, може и да не ми повярвате, но още от 5-ата минута чувствах, че ще победим. Рома игра добре и при 11 срещу 11 на терена, имахме две страхотни положения в началото и контролирахме събитията на терена срещу отбор, който притежава повече класа от нас. Очевидно, срещу 10 души ни бе по-лесно да отбележим и се възползвахме от ситуацията. Това бе благодарение и на смените и на начина, по който те повлияха на играта. Смятам, че заслужено спечелихме", заяви Моуриньо.

Той бе попитан дали шефовете на клуба са му поставили конкретни цели за сезона.

"Предпочитам да имам свои цели, а те са да играем мач за мач. Има ясна причина за това, не става дума за критики или обвинения, но в нашия отбор имаме доста лоша история с контузии. Ако всички са здрави, тогава бих казал, че можем да се борим с всеки - разбира се не за Скудетото - но за четвъртото място. За съжаление имаме доста трудности. Към това трябва да прибавим и ситуацията с Финансовия феърплей, с която също е трудно да се справим. Не искам да говоря за цели. Ние сме обединени, притежаваме страхотна група играчи и всички си помагат. През януарския трансферен прозорец няма да можем да направим това, което искаме, но гледаме напред. Ще видим. Победихме Наполи, а сега идва и сблъсък с Ювентус", допълни португалецът.