"Flowers" и "Can't tame her" са най-излъчваните песни в ефира през 2023 г.
"Flowers" на Miley Cyrus и "Can't Tame Her" на Zara Larsson са двете най-излъчвани песни в българския ефир през 2023 г. Това сочи справка в музикалната мониторинг система BMAT за периода 01.01.2023 г. - 29.12.2023 г. "Flowers" оглавява класацията като е била пусната близо 21 хиляди пъти от родните радио и телевизионни програми, докато "Can't Tame Her" се нарежда на почетното второ място с малко повече от 15 хиляди излъчвания. Сингълът на американската певица Miley Cyrus чупи всички рекорди през пролетта, докато парчето на шведката Zara Larsson е най-въртяно през летните месеци.
Песента „Flowers“ е част от осмия студиен албум на Cyrus – “Endless Summer Vacation”, който излезе през месец март и е един от най-успешните на пазара за изминалата година. “Can’t Tame Her” пък ще бъде включен в предстоящия проект на Larsson, озаглавен “Venus”, който феновете очакват с нетърпение на 9 февруари. И двете парчета са част от каталога на Sony Music.
"Flowers" получи номинации за награди Grammy в категориите "Запис на годината", "Песен на годината" и "Най-добро солово поп изпълнение". Статуетките ще бъдат връчени през февруари 2024 г.
Прочети цялата публикация



Мик Джагър празнува 83-и рожден ден днес
Риана се завърна на сцената след 3 години пауза, но феновете са недоволни (ВИДЕО)
Трима велики рок титани са родени днес: Неизвестните факти за Ричард Райт, Стив Морз и Саймън Кърк
Мартин Гор от Depeche Mode навършва 65 години
"Red Flag": Тото направи чалга дует с Малина (ВИДЕО)
Хари Стайлс разби рекорд на Гинес с 12 последователни концертa на "Уембли"
Стана ясно кой е хванал букета на булката Тейлър Суифт (СНИМКИ)
Италианската звезда Микеле Мороне започва европейското си турне от Пловдив
Foreigner празнува 50 години на сцена с концерт в София тази вечер
Политически игри в Йерусалим! Нова партия може да усложни усилията за сваляне от власт на Бенямин Нетаняху
САЩ завършиха нощните си удари в Иран, Тръмп с извънредна среща
Атака с дронове подпали склад на Wildberries в Пенза
Светът срещу Дуров: Издирван от Русия, разследван във Франция, съден в Австралия
18 жертви след труса в Япония, текат спасителни акции
Саудитският министър на отбраната обсъди Иран с Ванс
Русия атакува индустриалната зона на Харков, горят складове
Тръмп с мащабни ходове в съда, разузнаването и Сената
Ескалация в Иран: CENTCOM с масирани удари в южната част на страната
30 юли 1945 г. Японци потопяват „Индианаполис”
Тръмп притиснал Зеленски: Сложи край на войната веднага!