Нова голяма сензация от Америка: Спрягат Везенков за трансфер
Александър Везенков може и да не завърши дебютния си сезон в НБА в отбора на Сакраменто. Българинът, който бе избран за №1 в Евролигата през миналата година, е спряган за трансфер в един от най-емблематичните тимове в лигата - Вашингтон.
Отборът на Везенков опитва да привлече голямата звезда на Уизърдс Кайл Кузма, за да се подсили за заключителната част от сезона. Кингс пробваха да вземат американеца, който бе част и от ЛА Лейкърс и през лятото, но тогава самият играч отказа. Сега обаче Сакраменто предлагат апетитна оферта на Вашингтон. В замяна на Кузма в посока столицата на САЩ ще заминат Кевин Хънтър, Дейвиън Мичъл и родната гордост в баскетбола. Според медиите в Америка “Сакраменто” ще бъде един от най-активните на трансферния пазар. Сделки между тимове в НБА могат да се правят до 8 февруари, когато прозорецът затваря.
В американски портал пък се появи информация, че Кингс имат и друга опция, ако сделката с Вашингтон не се осъществи. В случай, че отборът от Калифорния не се разбере с Уизърдс, то Сакраменто може да размени играчи с Мемфис. В пакета отново са включени българинът, както Хънтър и Мичъл. А в посока “Кингс” ще поемат Маркъс Смарт и Стив Адамс.
Медиите в САЩ са категорични, че Кевин Хънтър 99% ще напусне Кингс. Баскетболистът разочарова от началото на сезона и треньорът Майк Браун е готов да се раздели с американеца. Ако това се случи, а Везенков все пак остане в “Кингс”, българинът ще получава все повече игрови минути, отчитат анализатори. В момента националът ни е резерва точно на Хънтър.
В същото време Везенков изигра един от най-силните си мачове, откакто замина за Америка. Саша вкара 14 точки - изравнен негов рекорд, при загубата от Финикс 117:119. Българинът получи доста игрово време - близо 18 мин. Поражението пък бе 3-о поред за Кингс. Отборът на Везенков вече е на 7-о място, което не гарантира директно участие в плейофите.
При поражението от бившия тим на Георги Глушков Везенков и съотборниците му поставиха рекорд по асистенции през първото полувреме за сезона. Играчите на “Кингс” завършиха с 23 точни попадения. Преди нов клубен рекорд бе 22, поставен преди дни срещу Торонто.
Прочети цялата публикация



Огнян Минчев: През първата четвърт на 21 век се създаде традиция на неудачни военни интервенции на САЩ в Средния изток
Разби ли Европа кода на Тръмп?
Вражда от три поколения: как Иран и САЩ се намразиха
Прикрива ли по-голям икономически конфликт между САЩ и Китай войната срещу Иран
Икономическите последици от американско-израелската война срещу Иран
Убийството на Ел Менчо! Мексико отваря нова глава в борбата с картелите
Тръмп се впусна в едно от най-дръзките начинания, предприемани от американски президент
Техеран съобщи за стотици цивилни жертви. МААЕ свиква извънредно заседание ВИДЕО
Принц Хари очаква покана от баща си Чарлз за среща със семейството му това лято
Алекс Грозданов: Волейболът е спорт №2 в България
Експерт: Голяма част от ракетния арсенал на Иран е проектиран в Северна Корея
AI без стратегия е скъп експеримент
Как българският екип на Cubby създава глобални AI решения за складовия бизнес
Как да изградим доверие в дигиталната инфраструктура
Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев
Бащата на починалото в болница 4-годишно дете: Чакаха цяла вечер детето ми да си замине
Софтуерен робот ускорява административното обслужване на гражданите от Националното тол управление
Академик Бултекс 99 пречупи съпротивата на Шумен след две продължения
Националите се прибират без Марин Петков