Cross.bg | 26.01.2024 07:43:00 | 70

Синер отстрани Джокович от Australian Open

Световният номер 1 Новак Джокович отпадна на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис при мъжете след поражение от четвъртия поставен Яник Синер от Италия с 1:6, 2:6, 7:6 (6), 3:6. Двубоят продължи 3 часа и 26 минути. Младият италианец направи един от най-силните си срещи в кариерата, елиминирайки най-добрия играч в Тура в историята на този турнир. Загубата спря серия от 3 поредни титли на сърбина в тази надпревара. Той е единственият състезател в историята с 10 трофея от "Мелбърн Парк". 22-годишният Синер вече има три поредни победи срещу Ноле и изостава само с 3:4 успеха в общия баланс на мачовете помежду им. Италианецът от Южен Тирол е двукратен шампион от Sofia Open и взе реванш за загубите си от Джокович на "Уимбълдън". В битка за титлата Яник Синер ще играе с победителя от двубоя между олимпийския шампион Александър Зверев и третия поставен Даниил Медведев от Русия.