Fakti.bg | 05.02.2024 04:30:42 | 23

Интер победи Ювентус в Дерби д'Италия и докосва титлата в Серия "А"

Интер победи Ювентус в двубой от 23-ия кръг на италианската Серия А и направи голяма крачка към титлата. "Нерадзурите" стигнаха до успех с 1:0, след като Федерико Гати си отбеляза автогол в 37-ата минута. Интер има 57 точки и води с 4 пред "бианконерите", като освен това е и с мач по-малко.

Срещата на "Джудзепе Меаца" започна с натиск на Интер. "Нерадзурите" владееха топката в началните минути, но Юве се държеше добре в дефанзивен план. В 18-ата минута Димарко стреля с глава след центриране на Павар, но кълбото мина покрая гредата.

В средващите минути картината не се промени, Интер се опитваше да стигне до положения, но тимът на Алегри не допускаше такива.

В 37-ата минута "Меаца" избухна, след като домакините стигнаха до гол. Федерико Гати, опитвайки се да отклони центриране в малкото наказателно поле, прати топката зад гърба на вратаря Шчезни и резултатът стана 1:0.

До почивката резултатът се запази, а след паузата Юве се опита на свой ред да отговори. "Нерадзурите" обаче бяха перфектни при малкото добри възможности за съперника. В 57-ата минута Хакан Чалханоглу достигна до отбита топка на границата на наказателното поле, стреля, но нацели дясната греда.

Алегри се опита да увеличи нападателната мощ на своя отбор, като пусна в игра Уеа и Киеза, но това не донесе необходимия резултат. В 69-ата минута Барела стреля от чиста позиция от воле, но Шчезни направи отлично спасяване и запази статуквото.

В 87-ата минута всичко можеше да приключи, но отново Шчезни направи невероятно спасяване, след като парира удар на Арнаутович от чиста позиция.

Интер - Ювентус 1:0

Голмайстор: 1:0 Федерико Гати (37') - автoгол

Интер: Зомер, Павар, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоглу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Мартинес

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Данило, Камбиазо, Маккени, Локатели, Рабио, Костич, Влахович, Йълдъз