Нероден Петко: Борисов "раздаде" 160 млн. лв. на държавните ТЕЦ и мини "да не фалират"

Политиците от управляващите партии се били разбрали "другата седмица, понеделник-вторник, миньорите да бъдат подкрепени със 160 млн. лв., за да не фалират ТЕЦ "Марица изток 2" и мините", каза Борисов. Думите му дойдоха, докато обясняваше пред журналисти новото виждане на ГЕРБ и ДПС за предстоящата ротация на премиерите и колко добре си говорят лидерите на партиите от некоалицията.
Прочети цялата публикация



Държавата търси решение за заплати, стари заеми и СО2 емисии на бъдещия въглищен холдинг
Чиновниците си плащат осигуровките и без пенсионери в администрацията - пестим €2,3 млрд: Дянков
Бизнес закуска: ????Държавните ТЕЦ и мини излизат от БЕХ; Борис Михайлов е новият шеф на НАП; Мондиал 2026 като икономически феномен
Мегареформата е факт: ТЕЦ "Марица-изток 2" и мините излизат от БЕХ
"Мини Марица-изток" и ТЕЦ "Марица-изток 2" се отделят от структурата на енергийния холдинг
Бизнес закуска: ????Държавните мини са на загуба от над 20 млн. евро; Георги Кандев напусна МВР със скандал; Армения избра Европа пред Русия
"Мини Марица-изток" със загуба от над 20 млн. евро за първото тримесечие на 2026 г.
Седмични новини за енергетика: Реформа в държавните енергийни дружества, Кой ще управлява фонда за саниране и ВЕИ
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Шофьорът, забил се в автобус на "Челопешко шосе“, се яви в съда, оставиха го в ареста (снимки)
Инж. Александър Тодоров е новият шеф на АПИ
Горивата поевтиняват: очакват се нови понижения до края на седмицата
КЗК отмени обществената поръчка за националната детска болница