Нероден Петко: Борисов "раздаде" 160 млн. лв. на държавните ТЕЦ и мини "да не фалират"

Политиците от управляващите партии се били разбрали "другата седмица, понеделник-вторник, миньорите да бъдат подкрепени със 160 млн. лв., за да не фалират ТЕЦ "Марица изток 2" и мините", каза Борисов. Думите му дойдоха, докато обясняваше пред журналисти новото виждане на ГЕРБ и ДПС за предстоящата ротация на премиерите и колко добре си говорят лидерите на партиите от некоалицията.
Прочети цялата публикация



Държавата търси решение за заплати, стари заеми и СО2 емисии на бъдещия въглищен холдинг
Чиновниците си плащат осигуровките и без пенсионери в администрацията - пестим €2,3 млрд: Дянков
Бизнес закуска: ????Държавните ТЕЦ и мини излизат от БЕХ; Борис Михайлов е новият шеф на НАП; Мондиал 2026 като икономически феномен
Мегареформата е факт: ТЕЦ "Марица-изток 2" и мините излизат от БЕХ
"Мини Марица-изток" и ТЕЦ "Марица-изток 2" се отделят от структурата на енергийния холдинг
Бизнес закуска: ????Държавните мини са на загуба от над 20 млн. евро; Георги Кандев напусна МВР със скандал; Армения избра Европа пред Русия
"Мини Марица-изток" със загуба от над 20 млн. евро за първото тримесечие на 2026 г.
Седмични новини за енергетика: Реформа в държавните енергийни дружества, Кой ще управлява фонда за саниране и ВЕИ
Гаджето на Нагелсман взриви лагера на Германия
Треньорът на Ирак не се предава: Все още имаме шанс!
Неяснотата около мениджърскя пост във Фулъм продължава
“Луксът” да пътуваш с БДЖ: Фасове, разпрани седалки, бутилки с урина
Пентагонът лобира в Конгреса за осигуряване на 80 млрд. долара за войната в Иран
Учени откриха „капсула на времето“ на 1 милион години в пещера в Нова Зеландия
Йордан Цонев напуска политиката
Ценно дарение за Русенския музей
Забраниха къпането в река Дунав във Видин