Ако това се случи - Рома ще бъде изстреляна в друга орбита
Държавният инвестиционен фонд на Саудитска Арабия е проявил сериозен интерес към закупуването на Рома, съобщава “La Repubblica”. Арабите са готови да направят първоначална инвестиция в клуба от над 900 млн. евро и още 300 млн. евро за нов стадион, ако общината в Рим одобри проекта за новото съоражение и спортния парк около него.
Към момента те притежават Нюкасъл Юнайтед в Англия и 4-те големи клуба в местното първенство, в което се състезава и Кристиано Роналдо.
Заинтересован към тази идея не е само фондът, но и Турки Алалшких, президент на Генералния орган за “Развлечения” на страната, който би разчитал на собствените си ресурси при евентуално придобиване на акциите.
Сегашните американски собственици на Рома братята Фридкин вече са изпратили свой представител в столицата на Саудитска Арабия Рияд за първоначални преговори между двете страни.
Прочети цялата публикация



Транспортът в София - политически тест за Терзиев
Русия легализира крадени автомобили? В Германия се тревожат
Може ли да има MAGA в Европа: Селия Бьолен пред ДВ
Астрологът Мира Кунева: Ще имаме правителство най-рано юни
Азис и Деси Слава пак се сдобриха
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?
Ясен е проблемът с окото на Левандовски, който причинява двойно виждане и може да наложи операция
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Лучано Спалети: Живея за четвъртото място, трябва да вярваме
Гениалният ход на Мъск или защо Луната се превърна в най-практичния му залог
The Wall Street Journal: Тръмп иска да завърши войната срещу Иран, дори ако Ормузкият проток остане затворен
Техеран: Нито един кораб, превозващ товари за враждебни страни, не е прекосил Ормузкия проток, няма и да го направи
Арагчи към съседите на Иран: САЩ доказаха, че не могат да гарантират сигурността ви, време е да ги прогоним от региона
Четирима ранени при обстрел в сърцето на Дубай, Саудитска Арабия отблъсна за час най-малко осем ирански ракети
Кувейтски танкер гори край Дубай ВИДЕО
Техеран: Тръмп може да прати войници на остров Харг, но Иран ще реши дали ще се върнат
Арабски страни призовават САЩ да продължат войната срещу Иран, Тръмп може да поиска да плащат за нея
По-малко шофиране и летене: Еврокомисарят по енергетика
Отложеното от Главчев споразумение с Украйна ли подписа Гюров?
Томова постигна нов успех в Чарлстън и продължава напред в турнира