AC/DC се завръщат на европейско турне след осем години отсъствие
AC/DC, легендарната хардрок група, отсъстваща от сцената на Стария континент в продължение на осем години, се завръща за европейско турне през 2024 г. с Брайън Джонсън като вокалист, съобщи сайтът на австралийската група в понеделник, цитиран от АФП.
Турнето е планирано да се състои между 17 май и 17 август. Градовете, в които австралийците ще изнесат концерти, са Гелзенкирхен, Мюнхен, Дрезден, Хохенхайм, Щутгарт, Нюрнберг и Хановер (Германия), Реджо Емилия (Италия), Севиля, (Испания), Амстердам (Нидерландия), Виена (Австрия), Цюрих (Швейцария), Лондон (Великобритания), Братислава (Словакия), Десел (Белгия), Париж (Франция) и Дъблин (Ирландия).
???? AC/DC has announced a European Tour a few hours ago!????
It makes me very happy to know that I will see for the first time one of the bands that I adored in my youth and that I still love.@acdc #ACDC pic.twitter.com/oOIv1Z0pQS
Турнето се нарича Power Up на името на последния им студиен албум от 2020 г., който се класира на първо място в около двадесет държави след излизането си.
Брайън Джонсън се включва в турнето, въпреки че през 2016 г. беше заменен на сцената зад микрофона от Аксел Роуз от „Гънс ен Роузис“ заради проблеми със слуха. 76-годишният Брайън Джонсън сега се справя с помощта на най-съвременна слухова апаратура.
Другата знакова фигура в групата е китаристът Ангъс Йънг, 68 г., все още облечен в ретро училищната си униформа. Той е майсторът на рифовете на стандартите Highway To Hell, Thunderstruck и Back In Black.
AC/DC announce 21-date Power Up tour - and a new bass player https://t.co/ZcIIMxtOZe
— Classic Rock Magazine (@ClassicRockMag) February 12, 2024Лицето на AC/DC също е той. Ангъс Йънг позира на корицата на Highway To Hell (1979) с рога - откритие, което все още се използва 45 години по-късно от сувенирната индустрия, свързана с групата.
Групата е продала общо повече от 200 милиона плочи в своята кариера.
Това европейско турне ще бъде част от 50-годишнината на състава, който изнесе първия си концерт на 31 декември 1973 г. в нощния клуб „Чекърс“ (Checkers) в Сидни, Австралия.
Първият певец, Бон Скот, почина през 1980 г., а Малкълм Йънг - китарист и съосновател, си отиде през 2017 г.
Прочети цялата публикация



Реал Мадрид срещу Байерн Мюнхен - "Бернабеу" очаква спектакъл
Вълк нападна жена на оживена улица в Хамбург (ВИДЕО)
Оливър Стоун избра София за снимките на първия си игрален филм от десет години насам
Сиена Милър показа бременно коремче (СНИМКА)
K-pop групата BTS издаде нов албум преди голямото си завръщане на сцената
Последно злато: Мината край Крумовград се подготвя за затваряне
Общински служител от Берковица и бизнесмен ще бъдат съдени за злоупотреби при обществена поръчка за ремонт на централния площад в града
Мадона промотира новия си албум с широко разтворени крака (ВИДЕО)
Започва делото за трагедията с АТВ в „Слънчев бряг“, близките на жертвата искат доживотен затвор за обвиняемия
Исторически успех: Черни лешояди отново се размножават у нас след 33 години
Кола помете и уби пешеходец на АМ "Марица"
Лео Бианки сигнализира за нагла измама със SMS-и
Още болници са обект на проверки за вариращи цени на лекарства за деца
Бивш вратар на Ливърпул и Арсенал загина, след като колата му била пометена от влак
Стара Загора защитава амбицията си за модерна спортна и образователна инфраструктура
Пешеходец загина, ударен от кола на автомагистрала „Марица“
Столична община съдейства за изтегляне на автомобила от подлеза на "Орлов мост"
Нова автобусна линия ще свързва кварталите „Манастирски ливади” и „Студентски град”
75-годишен пешеходец на АМ "Марица" почина след удар от 76-годишен шофьор
България започна обратното броене за Giro d’Italia