Криминалисти от ОДМВР- Варна предотвратиха „телефонна измама“ за 30 000 лева
Благодарение на предприети незабавни и професионални действия служители от сектор „Престъпления против собствеността“ в ОДМВР-Варна успяха да спрат жителка на Девня да предаде 30 000 лева на мними полицаи. В ранния следобед оперативните работници спрели автобуса Девня- Варна, в който тя пътувала. Само изключително бързата намеса на униформените е възпрепятствала даването на парите.
Схемата на измамата е добре познат – на телефона на жертвата звъни непознат, който се представя за полицейски служител и „пуска в действие“ известния сценарий за провеждана полицейска операция в града, в който тя живее. Следва призива за съдействие и уточняване на мястото, където жената трябва да остави уговорената сума.
За пореден път ОДМВР Варна напомня, че институциите никога и по никакъв начин не се обръщат към хората за съдействие с искане на пари. При всеки подобен опит за въвеждане в заблуждение жертвата своевременно може да сигнализира на телефон 112, както и в дежурните части на структурите на МВР.
Прочети цялата публикация




89-годишна даде 6000 лева на ало-измамници в Попово!
Съдът във Варна пусна под гаранция Йордан Кателиев и Николай Стефанов
Намалиха драстично наказанието на Димитър Димитров - Херо
Пуснаха под гаранция задържаните общински съветници от Варна Николай Стефанов и Йордан Кателиев
От София са 40 на сто от подадените сигнали към НАП за повишаване на цените
Почина директорът на "Минстрой холдинг" Неделчо Бонев
Шефът на НАП: Над 1000 проверки от началото на годината, целта е да спрем спекулативното вдигане на цени
НАП провери заведение на летище „Васил Левски“ за завишени цени на кафето
БНБ: Половината от левовете в обращение са изтеглени
Попфолк певицата Мария назначена с 40 000 лева заплата
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер