Fakti.bg | 08.03.2024 06:32:18 | 30

Обамеянг счупи рекорд в Лига Европа (ВИДЕО)

Олимпик Марсилия разби Виляреал с 4:0 като домакин в първа среща от осминафиналите на турнира Лига Европа.

Марсилци откриха резултата с гол на Жордан Верету в 23-ата минута. Жонатан Клаус центрира в наказателното поле на Виляреа, където Верету с глава вкара топката във вратата на Пепе Рейна (1:0).

Гостите сами направиха ситуацията си още по-трудна, след като Йерсон Москера си отбеляза автогол в 28-ата минута.

В 39-ата минута Олимпик получи дузпа. Исмайла Сар падна в наказателното поле на Виляреал след съприкосновение с играч на гостите, но съдията първоначално не свири дузпа, а пусна играта да продължи. След намесата на ВАР, Сердар Гозюбюк посочи бялата точка.

И така в 42-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара от дузпа, а след това беше точен и в 59 минута, вкарвайки за 4:0, с което подпечатва и категоричния успех на домакините.

Габонецът вече има 33 гола в турнира, с което изпревари досегашния лидер при голмайсторите Хенрик Ларсон, имащ 31 попадения.

В 62-ата минута Виляреал остана с човек по-малко, след като Алберто Морено получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена.