Въздушна блокада! Нови стачки по летищата в Германия отменят много полети
Служителите по сигурността на няколко летища в Германия, сред които Хановер, Дортмунд, Веце, Лайпциг и Дрезден, ще стачкуват в петък (15 март). Това обяви днес германският синдикат "Ферди" (Verdi), предаде ДПА. Служителите в Мюнхен пък ще спрат работа от 4:00 в четвъртък сутринта до 6:00 в петък, пише БТА.
Профсъюзът "Ферди" вече призова за целодневна стачка в четвъртък (14 март) на служителите по сигурността на пет германски летища - Берлин, Хамбург, Кьолн, Щутгарт, Карлсруе/Баден Баден и Кьолн.
Пътниците няма да бъдат допускани до летищните терминали, ако служителите, които отговарят за сигурността, регистрацията и обработката на багажите, спрат работа, отбелязва ДПА.
Очаква се стачните действия в четвъртък да доведат до отмяната на над 580 полета и да предизвикат допълнително забавяне на полетните разписания. Това ще засегне около 90 000 пътници, по данни на летищната асоциация А Де Фау (ADV).
Синдикатът "Ферди" се бори за подобряване на условията на труд и за повишаване на заплатите на стотици работници от наземните служби на летищата в цяла Германия. Профсъюзът настоява за подобряване на заплащането през нощта, през уикенда и на официални празници, както и за регулация на извънредния труд.
Стачките, обявени от профсъюза, са поредните трудови протести в германския транспортен сектор през последните седмици, отбелязва ДПА.
След като вчера стачкуваха кабинните екипажи на германската авиокомпания "Луфтханза" (Lufthansa), базирани във Франкфурт, днес спряха работа колегите им в Мюнхен. Заради тези стачки бяха отменени стотици полети, при което бяха засегнати десетки хиляди пътници.
Друга транспортна стачка - в германската железопътна компания "Дойче бан" (Deutsche Bahn), приключи рано тази сутрин. Превозвачът беше принуден да отмени около 80 на сто от влаковете си на дълги разстояния по време на протеста, обявен от синдиката на машинистите Ге Де Ел (GDL).
Прочети цялата публикация



Скокът на цените и рисковете за Европа и България
Как електромобилите превземат света
Защо много германци мечтаят за работа в чужбина
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
ВСУ нанесоха нощни удари в Крим
Без знанието на Борис III: Абдикиралият цар Фердинанд I поискал от Хитлер да върне Южна Добруджа на България
САЩ и Иран подписаха: какво съдържа споразумението
Доналд Тръмп: Не ме питайте за санкции! Разговарям постоянно с Путин и Зеленски
Германският канцлер каза, че Русия не може да спечели на бойното поле
Тайният голмайстор: матрицата на случайността
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това
СНИМКИ: Победата на Аржетина и рекордът на Меси
НА ЖИВО: Франция - Ирак 1:0, Мбапе наказа рано съперника