Fakti.bg | 13.03.2024 19:00:24 | 34

Новак Джокович след шокиращата загуба: Това не е честно, но браво на него

Шокиращата загуба на Новак Джокович в Индиън Уелс продължава да вълнува спортния свят, въпреки че вече минаха два дни от мача му със световния №121 Лука Нарди. Изненадващо Ноле не отдал заслуженото на съперника, поне в минутите след края на двубоя. По време на разговора им на мрежата, Джокович повторил няколко път: "Това не е честно, но браво. Не е честно, но браво. Не, не, не, браво!" Думите на сърбина са по повод една ситуация в рамките на втория сет, когато той поиска от съдията да отсъди точка в негова полза заради действията на съперника. При 2:0 гейма Джокович сервира, а Нарди за части от секундата помисли, че топката е в аут, но тя не беше. Италианецът продължи да играе и получи дропшот от съперника, преди да отбележи точка по диагонала. В същото време сърбинът спря да играе, но нямаше реална причина за това. После бесен се обърна към съдията: "Той мислеше, че топката е в аут и просто спря". Съдията отвърна, че не вижда защо трябва да не отсъжда точката в полза на Нарди и реално бе прав.