Fakti.bg | 14.03.2024 06:15:24 | 25

Сакраменто на Везенков с важна победа

Сакраменто Кингс постигна важна победа срещу един от основните си конкуренти за място в плейофите в лицето на ЛА Лейкърс. Възпитаниците на Майк Браун се наложиха със 120:107 (29:29, 31:27, 28:17, 32:34) и записаха втори пореден успех на сметката си.

Българското крило на "кралете" Александър Везенков пропусна и този мач, тъй като още не е готов за игра след контузията в глезена, от която продължава да се възстановява.

Първите две четвърти бяха абсолютно равностойни и мачът на практика вървеше кош за кош, като никой от двата тима не успяваше да се откъсне сериозно в резултата, а на полувремето домакините имаха крехък аванс от 60:56.

Ключова за изхода на двубоя се оказа третата четвърт. "Кралете" излязоха доста мобилизирани след почивката и много бързо успяха да натрупат солидна преднина от 14-15 точки.

Лейкърс се окопити в последната четвърт, но не успя да спре устрема на домакините и трябваше да преглътне поражението.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Харисън Барнс, който отбеляза 23 точки, още 21 добави Ди'Арън Фокс, а Домантас Сабонис също бе на познатото ниво, записвайки трипъл-дабъл от 17 точки, 19 борби и 10 асистенции.

За гостите се отличи Остин Рийвс, който бе най-резултатен в мача със своите 28 точки. Антъни Дейвис направи дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби, а ЛеБрон Джеймс бе на косъм от трипъл-дабъл след 18 точки, 13 борби и 9 асистенции.

Този успех остави Сакраменто на 7-ото място в Западната конференция с 38 победи и 27 загуби. Лос Анджелис пък е все по-далеч от плейофите със своите 36 победи и 31 поражения.