Fakti.bg | 16.03.2024 17:48:00 | 46

Лудогорец разгроми Локо (Сф)

Лудогорец разгроми Локомотив София с 6:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Раздградчани бяха пълни господари на терена на "Хювефарма Арена" и с лекота се наложиха над съперника, с което са еднолично на върха в класирането с три точки повече от втория Черно море и шест пред третия ЦСКА, предава БТА. два гола и две асистенции се отличи нападателят Квадво Дуа, който заслужи признанието Играч на мача. Още не бе изминала втората минута, когато груба грешка в защита на Красимир Станоев позволи на Руан Круз да изведе Квадво Дуа сам срещу вратаря Любенов и нападателят на Лудогорец откри резултата – 1:0. В 38-а минута Ивайло Чочев отблеяза дебютния си гол за Лудогорец след асистенция на Дуа – 2:0.

До почивката домакините направиха преднината си класическа след нова асистенция на Дуа и попадение на Бърнард Текпетей – 3:0.

Втората част започна отново с натиск на Лудогорец и в 47-а минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу Квадво Дуа. При единоборството Дуа неволно удари в главата Любенов и стражът на Локомотив изглежда си глътна езика и за кратко загуби съзнание, а от главата му рукна кръв. След намесата на лекарските екипи вратарят бе изнесен на носилка и откаран в болница.

На мястото на Любенов влезе юношата на клуба Жарко Истатков, но той не успя да спаси удара от бялата точка на Квадво Дуа, който насочи топката в средата на вратата и покачи на 4:0.

В 57-а минута Руан Круз отблизо засече топката за пети път в мрежата на Локомотив. Крайното 6:0 оформи десният бек Фон Витри, който в 89-ата минута не остави шансове на младия вратар на гостите с диагонален удар по тревата от 20-ина метра. Мачове от 25-ия кръг в Първа футболна лига: Берое - Ботев Враца 2:2 Черно море - ЦСКА 1948 2:1 Славия - Локо (Пд) 1:2 Етър – Левски 0:3 Лудогорец - Локо (Сф) 6:0 В неделя: Крумовград - Пирин (Бл) Хебър - Арда Кърджали ЦСКА-София - Ботев (Пд)