Fakti.bg | 17.03.2024 18:48:47 | 48

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул в луд мач за ФА Къп

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 4:3 в най-интересния двубой от четвъртфиналите за ФА Къп в Англия, игран на "Олд Трафорд". Така тимът на Ерик тен Хаг си гарантира място в Топ 4 на турнира, където са още отборите на Манчестър Сити, Ковънтри и Челси. Това беше абсолютно луд мач, който се реши в последните секунди на продължението, след като редовното време завърши 2:2, предава БТА. "Червените дяволи" бяха по-активният отбор в началото на мача, като Маркъс Рашфорд нанесе остър удар още в четвъртата минута, който вратарят Калахър трудно извади в корнер. В десетата минута Алехандро Гарначо напредна отляво и нанесе силен удар, париран от вратаря, но Скот Мактомини беше на точното място и вкара при добавката – 1:0. В 37-ата минута Ватару Ендо изравни за Ливърпул, но попадението му не бе признато заради засада след преглед на системата за видео асистенция на арбитрите.

Точно преди почивката гостите стигнаха до равенството. Дарвин Нунес подаде на Алексис МакАлистър, който нанесе силен удар, станал невъзможен за отразяване заради рикошет – 1:1. В добавеното време Нунес нанесе удар и отново се получи рикошет, като топката попадна в Мохамед Салах, който я прати в мрежата – 1:2.

През втората част Бруно Фернандеш не бе далеч от това да възстанови равенството, а след това това пропуски за Ливърпул направиха Дарвин Нунес и Алексис МакАлистър. Така се стигна до 87-ата минута, когато Гарначо бе блокиран, но топката стигна до Антони от домакините, който се завъртя и между трима прати топката точно в долния ляв ъгъл на вратата на Ливърпул - 2:2.

В ответната атака шут на Харви Елиът от гостите се отби в левия стълб на вратата. В последните секунди на мача Рашфорд направи страхотен контрол на топката, като се измъкна само срещу вратаря, но стреля на сантиметри от левия стълб и пропусна да реши всичко. В последната минута на първото продължение Харви Елиът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Кристиан Ериксен и стана много бърза и неспасяема за вратаря Онана – 2:3. В 112-ата минута Юнайтед отново се върна в мача. Нунес сбърка при изнасянето на топката и домакините направиха бърза контраатака, а топката достигна до Рашфорд, който стреля остро в левия ъгъл за поредното равенство – 3:3. В последните секунди на продължението, когато вече и двата тима очакваха дузпите, Ливърпул сбърка при корнер и това даде възможност на Манчестър Юнайтед да направи последна атака. Топката стигна в краката на резервата Амад Диало, който с диагонален удар с левия крак направи 4:3 и изправи на крака "Олд Трафорд". Амад свали фланелката си в радостта си, като това му донесе втори жълт картон, като той бе изгонен от терена в оставащите секунди.