Fakti.bg | 23.03.2024 17:59:38 | 36

Легендите на Ливърпул с обрат срещу тези на Аякс в звездно шоу

Легендите на Ливърпул спечелиха с 4:2 благотворителния двубой срещу тези на Аякс Амстердам след зрелищен обрат през второто полувреме. След първата част нидерландците водеха с 2:0, но четири безответни гола през втората част донесоха крайния успех за „червените“.

Борихтер даде аванс на гостите след само две минути игра, а Кики Мусампа удвои актива на Аякс в края на първото полувреме. Грегори Винял върна едно попадение за мърсисайдци в 54-ат минута, а в 75-ата Джибрил Сисе изравни резултата.

В 80-ата пък Набил Ел Жар вкара първия си гол с екипа на Ливърпул в целия му живот след плътен удар към вратата на Богдан Лобонт, а четири след това и Фернандо Торес се разписа в срещата, оформяйки крайния резултат край река Мърси – 4:2. На треньорската скамейка на мърсисайдци беше Свен Горан Ериксон, като той изпълни мечтата си в поне един мач да води английския гранд.

Още във втората минута гостите откриха резултата, след като Деми де Зеув центрира топката отдясно към Борихтер, който отблизо прониза Йежи Дудек. Легендите на Ливърпул потърсиха изравняването, а в първите десет минути шансове се откриха пред Фернандо Торес и Макси Родригес.

След 21 минути Фернандо Торес получи топката и комбинира успоредно с Макси Родригес. Аржентинецът отправи силен удар, но Гентенаар направи красиво спасяване. Натискът на "червените" се засили, а феновете останаха доволни от взаимодействията между Фернандо Торес и Стивън Джерард, като двамата няколко години се състезаваха рамо до рамо за 19-кратния английски шампион.

Осем преди края на първото полувреме Борихтер нанесе много силен удар към английската врата, но Йежи Дудек направи спасяване. Секунди след това Крон-Дели също тества полския вратар с удар от дистанция, но стражът боксира встрани.

В 43-ата минута Аякс удвои своя актив, след като Бурихтер получи вляво топката при грешка в отбраната на "червените" и центрира към Мусампа, който вкара втори гол в срещата.

Осем след подновяването на игровите събития на "Анфийлд" Кики Мусампа отправи много плътен удар с левия крак, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Вестервелд. При последвалото нападение Ливърпул намали пасива си след отлично нападение. Грегори Винял беше намерен отлично в наказателното поле на нидерландците и с плътен удар направи 1:2.

При следващата си атака Фернандо Торес имаше пореден добър шанс да се разпише в срещата, но ударът му отляво беше прекалено слаб, за да затрудни стража на Аякс. Вратарят на Аякс - Богдан Лобонт, направи две спасявания в следващите минути срещу Торес и Стивън Джерард.

Четвърт час преди края на редовното време "червените" изравниха резултата на "Анфийлд". Тогава Дирк Каут получи топката в наказателното поле на Аякс и центрира за друга появила се резерва - Джибрил Сисе. Французинът се извиси над всички и с глава изравни - 2:2.

Десет преди края на срещата Ливърпул оформи пълния обрат на "Анфийлд". Тогава Джибрил Сисе се пребори зрелищно за топката и подаде легнал надясно за втурналия се на спринт Набил Ел Жар. Мароканецът можеше да комбинира вляво с Ел Ниньо, но предпочете да стреля сам и матира Лобонт - 3:2.

В 84-ата минута дойде моментът за Фернандо Торес. Славният испански нападател се разписа в двубоя, след като пропусна няколко изгодни възможности, след като Дирк Каут подаде вляво топката към Марк Гонзалес, който даде успоредно за Торес, а той с шпагат прокара топката зад гърба на Лобонт - 4:2.

Ливърпул: Дудек, Кварме, Шкъртел, Агер, Аурелио, Макси Родригес, Сисоко, Спиъринг, Бабел, Джерард, Торес

Aякс: Гентенаар – Ван Райн, Линденберг, Литманен, Де Йонг, Тахамата, Де Зеув, Борихтер, Енох, Ван дер Ваарт, Емануелсон