Fakti.bg | 26.03.2024 09:30:48 | 37

Стана ясно кога е осминафиналът на Гришо в Маями

Григор Димитров ще излезе за осминафинала си от тенис турнира в Маями не преди 21:30 часа наше време тази вечер. Съперник на българина е осмият в схемата Хуберт Хуркач.

Двубоят отново е на втория по големина корт и по програма е четвърти поред. Има още три срещи при мъжете - Томаш Махач (Чех) - Матео Арналди (Ит), Каспер Рууд (Нор) - Николас Джари (Чили) и Кристофър О'Конъл (Авл) - Яник Синер (Ит). Това означава, че мачът на Григор най-вероятно ще започне по-късно от предвиденото. Не е изключено да има и прекъсвания заради дъжд.

След трудния си първи мач във Флорида срещу Алехандро Табило от Чили, в който първата ни ракета бе на две точки от загубата, но в крайна сметка спечели с 6-7 (5), 7-6 (5), 6-2, Григор буквално отнесе непоставения германец Яник Ханфман за крайното 6-1, 6-0 за едва 47 минути игра.

Хуркач от своя страна преодоля трудно Себастиан Корда в последния си двубой, печелейки със 7-6 (5), 6-7 (5), 6-3. На поляка му бяха необходими три сета за победа и срещу Александър Шевченко във втори кръг.

Григор има перфектен баланс в мачовете с Хуркач, като досега е спечелил всичките си четири двубоя срещу полския гигант. Последната им среща бе на четвъртфиналите в Париж в края на миналата година, когато 32-годишният хасковлия триумфира в три сета по пътя към финала.

При нова победа над Хуркач, Димитров ще достигне първия си 1/4-финал в Маями, а там ще го чака един измежду водача в схемата Карлос Алкарас или 23-ия поставен Лоренцо Музети.