Cross.bg | 27.03.2024 07:01:00 | 66

Григор Димитров пречупи №9 в света в истински трилър в Маями

Григор Димитров спечели в изключително драматичен мач срещу Хуберт Хуркач след 3:6, 6:3, 7:6 (3) в осминафинален двубой от "Мастърс"-а в Маями. Двубоят, който продължи 2 часа и 41 минути бе много оспорван и бе решен с тайбрек. Така и в петия сблъсък помежду ми българинът остана непобеден от поляка, който е №9 с световната ранглиста. Двамата се размениха по един сет, след като в първия проби Хуркач, а във втория - Димитров. В третия Гришо на два пъти стигна до шанс за брейк, но не успя да се възползва. В тайбрека обаче не трепна и за първи път ще играе в Маями на 1/4- финал, където ще се изправи срещу водача в схемата Карлос Алкарас, който елиминира италианеца Лоренцо Музети. ПЪРВИ СЕТ Първи в мача сервира Хуркач, който показа колебания, но успя да стигне до 40-30. Пресилен форхенд донесе изравняване, но при следващото разиграване Димитров прати бекхенд-слайс в аут от водеща позиция. Полякът направи двойна грешка и се стигна до ново равенство, а после и до още две. След близо 10 минути Хуркач се справи на мрежата за 0:1. Доста по-бързо спечели подаването си Григор, макар че допусна съперника да му поведе. Страхотно продължително разиграване бе спечелено от Гришо за 30-30, а сервис-мрежа го изведе до 40-30. Непредизвикано сбъркан форхенд на Хуркач означаваше 1:1. В следващия гейм Димитров не пласира нито един ретур при страхотните начални удари на съперника и изостана с 1:2