5 необясними неща, свързани с клането в „Крокус сити хол“
При терористичния атентат в „Крокус сити хол“ край Москва бяха убити близо 140 души, много други ранени, а руските власти веднага обвиниха Украйна за клането. NEXTA пише, че има 5 необясними неща, свързани с атентата:
Първата странност
Посолството на САЩ предупреди Русия в нощта на 7 срещу 8 март, че терористи се готвят за атака. Путин се подигра на предупрежденията на американците, след което те бяха игнорирани. Известно е, че един от нападателите е извършил разузнаване преди атаката: тогава терористът е заснет от камери. Ако Кремъл, въпреки предупрежденията, дори не е знаел за плановете на терористите, това е най-големият провал на руските служби за сигурност през последните години.
Втората странност
На спецслужбите им отне твърде много време, за да пристигнат на мястото на терористичната атака. Службите пристигнаха на мястото на терористичната атака почти час след началото ѝ. През това време терористите можеха да избягат, което и направиха. Пожарникарите не можаха да започнат пълното гасене на пожара, тъй като изчакваха спецчастите да "разчистят района".
Третата странност
Официалните изявления на Кремъл. Докато пожарът в „Крокус сити хол“ още бушуваше, руските власти обвиниха Украйна за терористичната атака без абсолютно никакви доказателства. Въпреки факта, че заподозрените за терористичната атака се оказаха таджикски граждани, свързани с "Ислямска държава", а самата групировка пое отговорност, Кремъл не се отказа от „украинската следа“. Въпреки че тази версия е толкова несъстоятелна, че дори в обкръжението на Путин не вярват в нея, тя идеално се вписва в цялостната картина на руската пропаганда, предназначена да демонизира Украйна. Самото разследване и официалните изявления на властите са съобразени с тази версия, а руските пропагандисти са инструктирани да я разпространят максимално в медиите. Възможно е Кремъл да използва инцидента за сплотяване на обществото и обявяване на мобилизация за фронта. Заслужава да се отбележи също, че Путин не се обърна към нацията в деня на атаката, а едва почти 24 часа по-късно. Кремъл прекара почти цял ден в търсене на доказателства за участието на Украйна, но не успя да намери такива.
Четвъртата странност
Маршрутът на терористите. Предполагаемите извършители на терористичната атака не смениха колата си, когато избягаха, въпреки че тя вече беше издирвана, което направи бягството им почти невъзможно.
Въоръжени мъже, след като напуснаха Москва, можеха лесно да се скрият в горски пояс в района на Москва, след което можеха да сменят превозните средства няколко пъти. Те обаче не са направили това и решили да пробият до границата с кола, която служителите на реда издирвали. Те са спрени едва след 300 километра. Защо им беше позволено да стигнат толкова далеч? Путин твърди, че терористите първоначално са тръгнали към украинската граница, защото е имало отворен "прозорец" за тях. По-късно белоруският диктатор Лукашенко направи версията на Путин невалидна, като каза, че нападателите първо са искали да отидат в Беларус.
Петата странност
Реакцията на руските власти на терористичната атака. Руските служби за сигурност пропуснаха подготовката на терористичната атака, не успяха да я предотвратят или не успяха да ликвидират терористите на мястото на престъплението. Не е известно откъде терористите са се сдобили с оръжията и колко всъщност са били те. Властите не публикуваха видеа от камерите за наблюдение.
Заключение:
В момента терористичната атака в "Крокус сити хол" повдига повече въпроси, отколкото отговори. Едно е известно: Кремъл не успя или не пожела да го предотврати, въпреки че имаше всички шансове. Сега Путин иска да използва терористичната атака, за да подхрани антиукраинската истерия и да обедини поддръжниците си. Официалната версия на руските власти не вдъхва никакво доверие.
Прочети цялата публикация



Тръмп твърди, че е спрял война между две страни, които се намират на повече от 2000 км една от друга
Парламентът на Хондурас не признава резултата от президентските избори заради натиск от престъпни групи и САЩ
Собствениците на Пари Сен Жермен купуват белгийски клуб
Зидан е водещ вариант за наследник на Алонсо, Перес дал последен шанс на баския спец
Слот посочи положителните неща в играта на Ливърпул и обяви важно завръщане
Пеп Гуардиола след трилъра с 9 гола: Боже мой, загубих си косата
Жалбата срещу червения картон на Идриса Гей не беше уважена
Навършват се 31 години от създаването на Академията за мода, която връчва наградите „Златна игла“
Бойко Борисов: Данъците няма да увеличаваме
Инфлуенсърката Джина Лима умира на 23 години, а три дни по-късно и приятелят ѝ
Реджеп Ердоган: Мирът не е далеч!
Тръмп за плана за Украйна: Само искам да спра смъртта на 25 000 души на месец
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
По празниците доброто не спи: Възможности за кръводаряване през декември и януари
ЦСКА 1948 елиминира Славия след инфарктен двубой и се класира на четвъртфинал за Купата на България
БОЕЦ: ПП-ДБ дължат отговори
Лили Иванова пее три поредни вечери в зала 1 на НДК
Васил Терзиев: Боклукът няма да ме принуди да напусна кметството
Изгониха от САЩ двойка известни украински инфлуенсъри (ВИДЕО)
От три страни искат голмайстора на Берое