Разкриха военната стратегия на Путин в Украйна: предстои ескалация, Харков е в епицентъра
Руският лидер Владимир Путин е решен да завладее Украйна, залагайки, че може да надживее западните поддръжници на Киев и да надделее на бойното поле, дори ако руските войски напредват бавно. Това пише Bloomberg, цитирайки четири източника, запознати с военната стратегия на Кремъл.
Осигурил си нов шестгодишен мандат на власт и опитвайки се да обвини Киев за най-смъртоносната терористична атака в Русия от две десетилетия, Путин се ангажира да постигне военните си цели на всяка цена. Предишните дипломатически контакти със Съединените щати завършиха с провал.
В същото време американски служители казаха, че не виждат признаци, че руският президент е бил сериозен в края на миналата година относно намирането на начин за прекратяване на боевете. Освен това Вашингтон отхвърля идеята за преговори за прекратяване на огъня без участието на Украйна.
Алексей Мухин, ръководител на московския Център за политическа информация, смята, че сега Путин ще ескалира войната в Украйна. Неговата цел е ясна: победа.
Тъй като Русия няма необходимата жива сила за решителен пробив, а Украйна изпитва трудности при снабдяването на силите си с боеприпаси, няма признаци, че която и да е от страните ще може да прекрати войната скоро. Откакто спечели изборите миналия месец, Путин засили ракетните атаки срещу украински градове, показвайки, че не е заинтересован да даде време на Украйна и нейните съюзници да се превъоръжат.
Кремъл може да подготвя почвата за засилване на войната, включително възможна по-нататъшна мобилизация. Сега обаче Русия може да има проблеми със започването на големи нови офанзиви за превземане на градове като Харков.
Руслан Пухов, руски анализатор на отбраната и директор на базирания в Москва Център за анализ на стратегии и технологии, каза, че Русия няма да може да превземе град Харков – сценарий, за който усилено се говори в руските медии през последните дни. По думите му Русия няма достатъчно сили, а градът е твърде голям.
Прочети цялата публикация



Някога Европа доминираше света, сега е жертва на велики сили
Нощни експлозии в Киев, Харков и Одеса, Зеленски предупреди, че руснаците готвят нов масиран удар
В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
Икономиката надделява над морала в новия свят на Тръмп
Какво означава новият свят на Тръмп за Европа
Тръмп: "Зеленски не разполага с нищо, докато не го одобря"
Двойственият подход на Тръмп спрямо Путин
2026 - годината на екзистенциален риск за Европа
Орбан атакува Зеленски преди изборите: Унгария няма да подкрепя войната
Ако Путин постигне своето, Европа ще бъде пометена от ефекта на доминото
Сблъсъци в Тирана: Десетки задържани, ранени полицаи
Митов за Съвета за мир: Не можем да бягаме от инициативи
Русия: Как изобщо може да се обсъжда нещо с Кая Калас?
Развитие без ограничения: МОН предлага бъдеще за младежите със СОП и след училище
Гърция издаде предупреждение за лошо време: Дъжд и градушки в цялата страна
Акушерка: Топ въпросът е "Това нормално ли е?"
Мистерия: Кой плати 430 000 евро, за да освободят собствениците на бара в Кран Монтана
Ето я най-романтичната дестинация за деня на влюбените тази година