Мексиканската полиция откри в кола 7 трупа
Властите в един от най-големите мексикански градове съобщиха вчера, че са открили седем тела, пет от които обезглавени, а друго напълно разчленено, в открадната кола, оставена на платното на главна магистрала, предаде Асошиейтед прес.
Прокурорите в централния щат Пуебла казаха, че на всички тела са поставени съобщения, за които се предполага, че обясняват причините за убийствата. Всяка жертва е обвинена в извършване на конкретно престъпление – от разпространение на наркотици на улицата, през обир на товарни камиони до изнудване, казаха прокурори.
„Върху всяко от телата открихме написани на хартия ръкописни съобщения, като всяко описва подробно причината човекът да бъде убит“, каза главният прокурор на щата Пуебла Хилберто Игера.
Игера не спомена дали убийствата може да са свързани с наркокартели.
Подобни съобщения много по-често са оставяни върху телата на жертви от наркокартели, които искат по този начин да заплашат съперниците си или да накажат убития за поведение, което нарушава техните правила.
Игера беше изключително предпазлив в описанието на доказателствата, но предположи, че става дума "не само за спор (между банди), но и за нещо, свързано с контрол над конкретни хора, насочено не само към подчиняването им, а и към вербуване."
Зловещите убийства бяха особено стряскащи, защото бяха извършени в сравнително заможния и голям град Пуебла, съвсем близо столицата Мексико в източна посока.
Пуебла е петият по големина град в Мексико и досега до голяма степен беше пощаден от насилието на наркокартелите, засягащо околните райони.
Оставянето на телата насред скоростен път също е необичайно. Полицията бързо била сигнализирана за натъпканата с трупове кола, която блокирала движението по главния околовръстен път на Пуебла.
Прочети цялата публикация



Кола се заби в стълб в Бургас, на място има полиция (ВИДЕО)
Хиляди флакони с райски газ откри столичната полиция
След като 80-годишен шофьор блъсна мъж на пешеходна пътека: Трябва ли да има нови правила и ограничения за възрастните водачи
Филмът на Стефан Командарев “MADE IN EU” спечели Наградата на критиката във Франция
С редица събития в Стара Загора отбелязаха Световния ден за възпоменание на жертвите от катастрофи
Трагичен инцидент на състезание в Австралия – кола помете зрители
Взрив уби най-малко седем човека в полицейски участък в индийския Кашмир ВИДЕО
Пари Сен Жермен излезе победител срещу Мец и затвърди лидерската си позиция във френската Лига 1
Рафиня блесна с два гола, Барселона триумфира над Осасуна
ЦСКА продължава напред за купата след обрат над Локомотив София
Тулуза с класика срещу ФК Париж
Париж - Тулуза 0:3 /репортаж/
Нов автогол на Уулвс донесе победата на Арсенал
Уулвс шокира Арсенал с изравнителен гол в края на редовното време
Автогол директно от корнер носи аванс за Арсенал срещу Уулвс
Петко Христов бе отличен за мач номер 100 с екипа на Специя
Весела Лечева от Самоков: БОК е една от пленените институции
Евертон Бала от Левски посрещна първороден син – Луан
ПСЖ надви Метц в голово шоу
Весела Апостолова, "Publicis Groupe България": От големи имиджови кампании брандовете минават към персонализирани активации