Fakti.bg | 07.04.2024 17:13:26 | 29

ЦСКА 1948 още няма победа, направи равен с Ботев в Пловдив

Отборът на ЦСКА 1948 остава без победа от началото на 2024 година, след като завърши наравно 0:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе официален дебют за новия наставник на „червените“ Валентин Илиев, предва БТА.

В 21-ата минута голмайсторът на Ботев Георги Николов трябваше да напусне принудително терена, след като получи контузия и бе заменен от Мохамед Брахими. Пет минути по-късно гостите стигнаха до първи точен удар в мача. Педриньо стреля коварно от фаул на около 35 метра от вратата на „канарчетата“, но Хидайет Ханкич спаси. В ответната атака и вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов трябваше да се намесва за първи път. Стражът изби в корнер шут на Николай Минков от дистанция, който бе насочен точно под напречната греда.

Втората част започна с неточен изстрел на Реян Даскалов от границата на наказателното поле след изпълнение на корнер. В 57-ата минута Константинос Балоянис шутира опасно от пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Петър Маринов, но вратарят на ЦСКА 1948 успя да се разтегне и да отрази.

В 81-ата минута футболистите на Валентин Илиев отговориха с опасен удар на Реян Даскалов от воле от дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда на Ханкич.

Във втората минута от добавеното време на мача вратарят на Ботев спаси силен удар на Педриньо от дистанция и така срещата приключи при нулево равенство.

Мачове от 28-ия кръг в Първа футболна лига Хебър – Етър 3:0 Арда – Славия 2:1 Левски - ЦСКА - София 0:2 Ботев Пд - ЦСКА 1948 0:0 В неделя: Пирин - Лудогорец (20,15 часа, Диема спорт)

В понеделник: Ботев (Вр) – Крумовград (17,00 часа, Диема спорт) Локо (Пд) - Черно море (19,30 часа, Диема спорт)

Във вторник: Локо (Сф) – Берое (18,30 часа, Диема спорт)