Cross.bg | 11.04.2024 07:44:00 | 46

Барселона победи с 3:2 ПСЖ, Атлетико Мадрид надви Борусия Дортмунд

Барселона победи с 3:2 Пари Сен Жермен в първия двубой от четвъртфиналната схватка в Шампионска лига между двата отбора, игран на "Парк де Пренс". Каталунците поведоха през първата част с първия гол на Рафиня в турнира, но парижани се върнаха светкавично в мача в началото на втората част, като дори успяха да обърнат резултата в своя полза с попадения на Усман Дембеле и Витиня, вкарани в рамките на три минути. Отново Рафиня изравни за Барселона в 62-ата минута след асистенция на влезлия като резерва Педри. В 77-ата минута друга резерва - Андреас Кристенсен, вкара на рождения си ден, за да донесе успеха на каталунците. В другия четвъртфинал през вчерашния ден Атлетико Мадрид победи вкъщи с 2:1 Борусия Дортмунд и взе преднина преди реванша в Германия. Атлетико вкара още в 4-та минута, когато Кобел се забави да изрита топката и затрудни Маатсен, а неговото подаване беше пресечено и Де Пол излезе на чиста позиция и вкара за 1:0. В 32-та минута Антоан Гризман пусна прекрасен пас към Самуел Лино и бразилецът не сбърка и удвои преднината на домакините - 2:0. В 82-та минута Дортмунд вкара доста значим гол, откакто Бранд пусна пас към Алер и той осъществя за 2:1. Реваншите са на 16 април.