Fakti.bg | 17.04.2024 21:02:57 | 43

Байерн излъга Арсенал и е на полуфинал в Шампионската лига

Байерн Мюнхен победи Арсенал с 1:0 в четвъртфиналния мач реванш между двата тима от Шампионска лига. Победният гол, с който баварците се класират за полуфинала реализира Хосуа Кимих в 63-ата минута.

Първата среща в Лондон преди седмица завърши при равенство 2:2.

Първата интересна ситуация в мача дойде още в 4-ата минута и бе на сметката на домакините. След центриране отдясно, Хари Кейн пробва да стреля към вратата на Арсенал, но бе притиснат от двама бранители на гостите и изстрелът му не се получи и топката излезе в аут. Арсенал отговори с удар на Мартинели, който обаче мина доста встрани от вратата на Мануел Нойер.

Постепенно футболистите на Микел Артета успяха да вземат инициативата в мача, владеейки топката в по-големи периоди от срещата, докато домакините приеха играта в своята половина и действаха на контраатака. Малко след четвърт час игра след бърза атака на баварците, Лирой Сане се озова отдясно и проби опасно, но центрирането му бе блокирано и топката излезе в корнер.

В рамките на няколко минути домакините успяха да създадат две много добри ситуации пред Рая на вратата на гостите. След страхотна атака по лявото крило, Герейро изведе Мазрауи, който от трудна позиция успя да стреля. Топката рикошира в крак на бранител и затрудни максимално вратаря на лондончани, който с върха на пръстите си успя да избие в корнер. Малко след това Мусиала стреля много добре от дистанция, но отново Рая бе на мястото си.

В 29-ата минута Йодегор стреля опасно от далечно разстояние, топката се отби в тялото на защитник на домакините и бе близо до това да изненада Нойер. Опитният страж обаче се справи, изби коженото кълбо, а след това и го запази в очертанията на терена.

Надлъгването между двата тима продължи и в минутите до края на първото полувреме, като рисковете, които предприемаха футболистите на Байерн и Арсенал бяха твърде малко, а инфарктните моменти пред двете врати определено липсваха.

Втората част започна с отлична възможност за домакините. Не бе изминала и минута след подновяването на играта, когато Горецка удари гредата зад Давид Рая. Кимих центрира много добре в пеналта, където Горецка се извиси над всички и стреля с глава. За негово нещастие обаче, топката среща напречния стълб. Последва добавка от играч на Байерн, но Рая този път парира изстрела и прати топката в корнер.

В 57-ата минута кошмарна грешка в отбраната на Арсенал можеше да доведе до комичен гол в полза на домакините. След атака на Байерн и сгрешен пас в наказателното поле, Габриел реши да върне топката към своя вратар, който обаче бе излязъл доста напред. Топката премина покрай Рая, но за щастие на футболистите на Арсенал, тя не попадна в празната врата, а излезе нов ъглов удар.

Резултатът в мача бе открит след 63 минути игра. Лирой Сане проби добре отдясно и почти от аутлинията успя да центрира в наказателното поле. Давид Рая игра с топката, но само, за да я отклони на далечната греда, където оставен непокрит бе Герейро. Той овладя и много прецизно намери Йосуа Кимих на границата на вратарското поле, който с плонж успя да прати топката с глава в мрежата на Рая, който в случая нямаше какво да направи.

До края "артилеристите" не съумяха да върнат попадението.