Fakti.bg | 18.04.2024 06:00:38 | 23

Ал-Хилал приключи уникална серия, загуби първия полуфинал в Азиатската шампионска лига

Ал-Хилал записа поражение с 2:4 от тима на Ал Аин от Обединените арабски емирства в първия 1/2-финален мач от Азиатската Шампионска лига. По този начин сложи край на уникалната серия от 34 поредни победи във всички турнири. Освен това съставът, воден от Жорже Жезус приключи и поредицата си от 46 поредни срещи без поражение.

Домакините дръпнаха с три гола преднина през първото полувреме след хеттрика на Софиан Рахими, който откри резултата в 6-ата минута, а след това в 26-ата и 38-ата вкара дузпи.

След почивката в 49-ата минута бразилецът Малком намали изоставането на саудитите, но съвсем скоро в 56-ата минута те инкасираха ново попадение от дузпа, което този път бе реализирано от Алехандро Ромеро. Крайният резултат оформи Салем Ал-Досари в 78-ата минута.

Реваншът в Рияд е следващата седмица на 23-и април (вторник) от 21:00 часа българско време. Ако отборът на Ал Аин тогава елиминира тима на Ал-Хилал, това ще е втори пореден голям успех за тях в турнира, след като на 1/4-финалите те отстраниха и Ал-Насър на Кристиано Роналдо.