Пхенян и Минск се договориха да засилят връзките
Севернокорейски служители се срещнаха с гостуваща беларуска делегация и се разбраха да задълбочат сътрудничеството си, като Пхенян същевременно разкритикува САЩ за опитите им да засилят натиска чрез „незаконните“ санкции, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Заместник-министърът на външните работи на Беларус Евгений Шестаков /на снимката/ и неговият севернокорейски колега Лим Чун-ил са обсъдили двустранното сътрудничество в секторите на икономиката и културата, както и взаимна подкрепа на световната сцена по време на разговорите в четвъртък, съобщи днес севернокорейската държавна медия КЦТА.
Посещението е последното от поредицата дипломатически визити, след като Пхенян премахна ограниченията за коронавирус.
В изявление, разпространено от друго съобщение на КЦТА, Ким Сон-гьон, заместник-министър за международните организации в министерството на външните работи на КНДР, разкритикува Линда Томас-Грийнфийлд, посланик на САЩ в ООН, за нейното неотдавнашно пътуване до Южна Корея и Япония и нарече санкциите на ООН срещу страната му "беззаконие".
Русия отхвърли ежегодното подновяване на многонационална група от експерти, която през последните 15 години наблюдава прилагането на санкциите на ООН, насочени към ограничаване на ядрената и ракетната програма на Северна Корея.
Шестаков пристигна в Пхенян във вторник, съобщи КЦТА по-рано тази седмица, без да дава подробности.
От миналия месец насам делегации от Северна Корея са били на посещение в различни държави, включително Китай и Виетнам, а делегации от Русия и Китай посетиха Пхенян.
Прочети цялата публикация




Сладка зона "Велико Търново - Горна Оряховица"
Мерц и Радев обсъдиха инвестициите, засилване на сътрудничеството, войните в Иран и Украйна
Разузнавателен доклад: Русия изобщо не бърза! Владимир Путин няма да се откаже от целите на войната
Будапеща и Киев започват преки преговори за унгарското малцинство
Украйна настоява за нови санкции срещу Русия
Немислимото в Северна Корея: Пхенян се задръсти от коли, има криза за паркоместа
Тръмп и Си Дзинпин потвърдиха общата си цел за денуклеаризация на Северна Корея
Украински дронове достигат Московска област, Киевски командир твърди: „Москва вече не е недостижима“
Във Вашингтон! Израел и Ливан договориха 45-дневно удължаване на примирието
Кремъл представя само позитивни данни за икономиката
В Бургас е време за фестивали, кино, спорт и литература
Данъчните в Испания осъдени да върнат на Шакира €55 млн.
Учени показаха как изглеждат идеалните мъжки и женски тела според науката
Легендарният глас на Йода – Том Кейн, си отиде на 64 години
Уникален шанс за феновете: Среща със Стилиян Петров в Бургас преди „Мач на надеждата“
Bild публикува 20 любопитни факта за България след триумфа на DARA
Арестуваха 20-годишен след видео с насилие над кон в Карнобат
Случаите на морбили вече са близо 300