Fakti.bg | 19.04.2024 10:58:12 | 26

Мойс: Трябваше да поведем с 2:0 на Байер

Мениджърът на Уест Хем - Дейвид Мойс заяви, че тимът му е можел да води с два или три гола по време на 1/4-финалния реванш в Лига Европа срещу Байер Леверкузен, предаде ФОКУС.

"Чуковете" завършиха при равенство 1:1 като домакини и след общ резултат 1:3 отпаднаха от турнира.

"Не мога да виня футболистите за техните усилия и ако трябваше да отпаднем от евротурнирите, исках поне да отпаднем, играейки по този начин. Мисля, че отборът се представи отлично. Смятам, че бяхме на ниво срещу Байер Леверкузен и двете срещи - различна тактика, различно представяне. Във втория мач бяхме напълно различни от първата среща и ги поставихме под по-голямо напрежение.

Наистина трябваше да поведем с 2:0, а вероятно и с три гола през първото полувреме, но не успяхме да реализираме. През второто полувреме Байер промени нещата, вкара по-свежи играчи и ние просто не можехме да поддържаме същото ниво на енергия. Те пуснаха Фримпонг през второто полувреме и това им даде малко повече широчина.

Бихме искали отново да се класираме за европейските клубни турнири. Наистина се наслаждаваме на участието си в последните три години, а това беше нашият трети четвъртфинал. Донесохме на привържениците на Уест Хям европейски футбол и не ни отстраниха в ранни фази. Спечелихме всяка група, в която сме били. Играхме наистина добър футбол днес, но трябва да отдадем дължимото и на Байер за това, което правят", каза Мойс.