Fakti.bg | 20.04.2024 16:20:08 | 25

Бихме Сърбия на ръгби

България победи Сърбия с категоричното 30:7 в двубой от група С на Европейската ръгби конференция, с което "лъвовете" оглавиха генералното класиране при равенство в точките с Молдова. Двата отбора са с по две победи и по девет точки преди директния двубой помежду си в началото на месец май, като родните национали имат предимство по критерий, предава БТА.

Българските национали доминираха от самото начало на мача и до полувремето се сдобиха с огромна преднина срещу сърбите. "Лъвовете" направиха цели четири есета през първата част, с което получиха и бонус точка за генералното класиране, извела ги на първото място в група С.

Ивайло Иванов проби отляво в десетата минута за първото есе в началната част, а в самия край Смилко Дебренлиев и Рикардо Атие също отбелязаха по пет точки за българските национали. Второто полувреме започна с наказателен удар за "лъвовете", който капитанът Петко Николов конвертира с лекота за 30:0.

България завърши доминацията си срещу сърбите с безупречната си защита, която ограничи гостите до едно есе в последните секунди. Следващият мач на "лъвовете" е срещу Молдова на 4 май, като победителят ще играе квалификация за изкачване в горната дивизия.