Четвърти успех за Макс Верстапен през сезона
Световният шампион Макс Верстапен постигна нова победа във Формула 1, след като се поздрави с успеха за Гран При на Китай днес. Верстапен завърши един перфектен уикенд в Шанхай, след като се поздрави с успехи в спринта, в квалификациите и в самата надпревара, предава БТА.
В самото състезание той доминираше от самото начало до края и не остави съмнения за превъзходството си. Затова помогна до голяма степен и влизането на две коли за сигурност по време на гонката.
Единствените моменти на притеснение за пилота от Нидерландия беше в началото на състезанието, когато се наложи да отбива атаки на автомобилите на Ферари. Втори след звездата на Ред Бул остана Ландо Норис от Макларън, който изостана на 13.733 секунди. Трети е другият пилот на Ред Бул – Серхио Перес, изостанал на 19.160.
За победителя това е четвърти пореден успех в пет състезания от началото на кампанията, както и общо 58-а победа в кариерата. Единственото състезание, в което Ферстапен не триумфира като победител, беше в последната седмица на март в Австралия и там първи стана Карлос Сайнс от Ферари. Времето на Ферстапен е 1:40:52.554 часа.
Второто място за Норис беше най-добър резултат на базирания в Уокинг отбор от кампанията досега. Норис започна състезанието от четвърто място и в нито един момент не слезе по-надолу, за да завърши втори.
Топ 6 днес беше допълнен от двата болида на Ферари – Шарл Льоклер (Монако) на четвърто място на 23.623 секунди, както и от Карлос Сайнс – на 33.983. Джордж Ръсел от Мерцедес остана шести на 38.724.
В обиколка номер 21 дойде и прекъсване на състезанието, когато виртуалната кола за безопасност беше вкарана след оттеглянето на Валтери Ботас на пистата.
Това позволи на Льоклер и Норис да направят своите първи и единствени спирки в бокса, като последният отново излезе на трето място, възползвайки се от малкото загубено време в питлейна. Веднага след това обаче беше вкарана реална кола за сигурност, която попречи единствено на Серхио Перес, който загуби второто си място за сметка на Норис.
Състезанието беше подновено в 27-а обиколка, но само за момент буквално. Ланс Строл и Даниел Рикиардо осъществиха контакт на завоя, преди Цунода да бъде принуден да се оттегли, ударен от Кевин Магнусен. И това доведе до още една кола за безопасност. Второто рестартиране дойде в 32-ата обиколка, след която Верстапен доминираше, а Перес се върна на подиума с изпреварване на Льоклер в 39-та обиколка.
Прочети цялата публикация



Антонели влиза в елитния клуб на легендите във Формула 1
Никола Цолов спечели състезанието в Монако във Формула 2
Кими Антонели спечели пето поредно състезание във Формула 1
Никола Цолов триумфира в надпреварата от Формула 2 в Монако
Кими Антонели на прага на славата: Ще видим ли новия крал на Формула 1?
Триумфът на Кристъл Палас прати девети английски отбор в Европа идния сезон
Директорът на Ferrari: Да говорим за титлата е най-лошият подход
Огромен успех! Нефтохимик вече е с два отбора в Елитната юношеска група!
Хамилтън: Когато бях малък, се чудех какво е да спечелиш с тази кола - този ден дойде!
Хамилтън триумфира в Каталуня с първа победа за Ферари
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовта е във въздуха за Близнаци, обещаващ ден за Стрелец
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха
НА ЖИВО: Йордания - Алжир 1:0
DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
Министър Шишков: За нас е по-важна пътната безопасност. С това компромис не бива
Отпадък или ресурс? TEXAD показа как текстилът може да получи нов живот по време на Бедечка Фест „На зелено“
Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море (снимки/видео)
Видеоигрите лекуват самотата и помагат за психическото състояние при пълнолетните