Fakti.bg | 21.04.2024 18:55:29 | 42

Манчестър Юнайтед би с дузпи Ковънтри за Купата на ФА

Манчестър Юнайтед удържа един от най-впечатляващите обрати в историята на Купата на футболната асоциация на Англия (ФА) и спечели с 4:2 след дузпи срещу втородивизионния Ковънтри Сити във втория полуфинал на турнира. Двубоят завърши наравно 3:3 след продълженията на "Уембли", предава БТА.

Юнайтед летеше към рекорден 22-и финал в Купата на ФА, след като Скот Мактоминей даде преднина на "червените дяволи" в 23-та минута и Хари Магуайър увеличи аванса им в добавеното време на първата част. Бруно Фернандеш се разписа за 3:0 в 58-та минута, но след това всичко се обърна с главата надолу за абсолютния фаворит в мача.

Елис Симс намали в 71-та минута с удар от близко разстояние и осем по-късно подаде на Калъм О'Хеър, чийто шут рикошира в бранител на Юнайтед и влетя в мрежата на символичните гости. Ковънтри получи и дузпа, която Хаджи Райт реализира в петата минута на добавеното време, за да изпрати мача в продължения.

До крайния успех Юнайтед се измъкна на два пъти от елиминация. Първо Хаджи Райт вкара в 121-та минута на продълженията, но попадението бе отменено заради засада. След това Каземиро пропусна първата дузпа, а Ковънтри получи аванс след два реализирани удара.

Диого Далот, Кристиан Ериксен, Бруно Фернандеш и Расмус Хьойлунд обаче поправиха грешката на бразилския халф, а О'Хеър и Бен Шийф пропуснаха за Ковънтри. Така Юнайтед се класира на финал и за втора поредна година ще спори за трофея с неговия носител Манчестър Сити.