Енергетици и миньори на протест в София в защита на ТЕЦ „Марица Изток 2“
Енергетици и миньори излизат на протест днес в столицата, предаде „БНТ“. Демонстрацията ще се проведе на площад „Александър Батенберг“. Предвидено е след това протестиращите да тръгнат на автошествие в центъра на София. Причината са приетите промени в Закона за енергетиката, които предвиждат ТЕЦ „Марица Изток 2“ да спре работа на 1 юли тази година. Според […]
Материалът Енергетици и миньори на протест в София в защита на ТЕЦ „Марица Изток 2“ е публикуван за пръв път на Искра.бг.
Прочети цялата публикация



Енергиен форум поиска яснота за бъдещето на комплекса Марица Изток и региона
Връчиха 15-тите Юбилейни награди Media and Art Awards 2026
Сдружение „Въздух за здраве“ и „Грийнпийс“ – България с призив към синдикатите: Защитете здравето на работниците в ТЕЦ „Бобов дол“ и на местната общност
Синдикати скочиха срещу кабинета за „Марица-изток“: Решението е неправомерно
Синдикатите са много недоволни от решението за "Мини Марица-изток" и ТЕЦ "Марица-изток 2"
Тръмп: Подписването на мира с Иран може да стане още този уикенд в Европа. Аз няма да съм там, но Джей Ди ще е
Мегареформата е факт: ТЕЦ "Марица-изток 2" и мините излизат от БЕХ
Отделят „ТЕЦ Марица Изток 2“ и „Мини Марица-изток“ от БЕХ
Вратар се завърна в Локомотив Горна Оряховица
Атлетико скочи заради Алварес: Всички знаят, че Барселона е клуб на измамници
Атлетико скочи заради Алварес: Всички знаят, че Барселона е клуб на измамници
Сеул ще приема севернокорейски военнопленници от Украйна, ако те желаят
Спор за болнични плащания: МБАЛ Варна заведе ново дело срещу НЗОК
България и САЩ обсъдиха следващите стъпки към безвизово пътуване
Тираджия от Разлог се вряза в аварирал камион и пътна помощ на АМ „Струма“ край Кочериново
Спипаха 15-годишен без книжка с нерегистриран мотор в Благоевград
Автомобилите, които си заслужава да изчакаме: 2026–2030 г.