Нико Хюлкенберг напуска Хаас след края на сезона
Германският пилот Нико Хюлкенберг ще се раздели с отбора от Формула 1 Хаас в края на сезона, когато приключва и договорът му, обявиха от тима.
Хюлкенберг се присъедини към Хаас през 2023-а година, след като преди това в три поредни сезона отсъстваше от Формула 1. В момента е на 13-о място в класирането при пилотите с три класирания в топ 10 през сезона в петте кръга, които са се провели през 2024-а година, съобщава БТА.
"Бих искал да благодаря на Нико за приноса му към отбора през времето, в което беше тук с нас. Той е страхотен отборен играч и човек, с когото много се радваме да работим“, каза шефът на екипа на Хаас Аяо Комацу в специално изявление. "Очакват ни много състезания до края на годината и нямаме търпение да се възползваме от опита му, който ще допринесе за резултатите на отбора".
Съобщава се, че пилотът от новия сезон ще се премести в Заубер – отбор, който ще бъде фирмен за компанията "Ауди" от 2026-а година. Някои медии, които следят състезанията и събитията в най-комерсиалното автомобилно състезание съобщават, че договорът на Хюлкенберг ще бъде за три години и ще обхваща 2025-а, 2026-а и 2027-а година. Също така се твърди, че сделката е почти готова и официалното ѝ анонсиране може да стане преди края на месец май.
Иначе опитът на Хюлкенберг включва повече от 200 старта в състезанията, но никога не е стъпвал на подиума. Друг потенциален пилот на новия тим на Заубер е Карлос Сайнс-младши, който ще се раздели с Ферари след края на сезона заради идването на Люис Хамилтън.
Прочети цялата публикация




Арне Слот изненадан от внезапното си освобождаване
Кими Антонели на прага на славата: Ще видим ли новия крал на Формула 1?
Вълната от напускания в Черно море продължава - Влатко Дробаров също си тръгна
Стана ясна причината защо се бави завръщането на Моуриньо в Реал
Антонио Конте обяви раздялата с Наполи
Пеп Гуардиола потвърди, че напуска: Нищо не е вечно
Хамилтън: от 5-годишен съм фен на Арсенал, исках да играя за този клуб
Георги Чиликов класира Дунав в елита и официално напуска клуба
Пеп Гуардиола: Манчестър Сити се раздаде докрай, Арсенал заслужи титлата
В Ман Сити вече са наясно с решението на Гуардиола
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния