Fakti.bg | 28.04.2024 14:15:58 | 25

Локомотив София с успех срещу Хебър при дебюта на Балъков

Локомотив (София) постигна ценна победа като гост по пътя към спасението си, побеждавайки тима на Хебър с 2:0. Първият гол падна още в 10-ата минута, а реализаторът му бе Стив Траоре. Отново той в 80-ата минута подпечата успеха на тима си.

Така легендата Красимир Балъков дебютира с победа като треньор на Локомотив (София).

Още в 7-ата минута дойде първата добра възможност в сметката на софийските "железничари". Стив Траоре подаде към Диого Тейшейра, чийто удар обаче премина покрай гредата.

Само три минути по-късно, отново те имаха възможност и този път се възползваха. Симеон Мечев намери с дълъг пас Стив Траоре в наказателното поле на Хебър, където той успя да преодолее Мартин Михайлов, а след това отбеляза и във вратата на Петър Дебърлиев.

В 12-ата минута грешка в отбраната на Хебър даде възможност на Стив Траоре да напредне и той отправи изстрел, който се озова право в ръцете на вратаря на Хебър.

В 27-ата минута домакините се активизираха и отговориха на съперника си. Олексей Збун пробва много труден удар, с който да прехвърли Александър Любенов. Стражът обаче спаси с една ръка и изби в ъглов удар.

И следващата опасна ситуация беше от страна на Хебър. Тя дойде в 31-ата минута, когато Георги Вълчев отправи мощен удар към вратата на софийските "железничари", но изстрелът му се озова в ръцете на Александър Любенов.

Минута по-късно Олексий Збун падна в наказателното поле на Локомотив (София) след съприкосновение с Красимир Станоев и имаше претенции за дузпа, на главния съдия Радослав Гидженов не отсъди такава.

След почивката момчетата на Любослав Пенев се опитаха да намерят изравнителното попадение от самото начало, но гостите заложиха на бързи контраатаки.

В 80-ата минута Стив Траоре стреля от границата на наказателното поле на Хебър, след което топката рикошира в главата на Жоао Сеско и се озова директно във вратата на Петър Дебърлиев.

В 82-ата минута Локомотив (София) беше близо и до трето попадение. Пред Кевин Маи се откри много добра възможност и той отправи шут, но стражът на Хебър се намеси и изби в корнер.