Fakti.bg | 29.04.2024 19:16:42 | 40

Берое с класика над Етър

Отборите на Берое Стара Загора и Етър Велико Търново завършиха 3:0 в мач от плейофите на efbet Лига.

Берое откри в 31-ата минута. Себастиан Вия пое и напредна с топка в крака, след което стреля от голяма дистанция по земя и реализира.

В 39-ата минута Себастиан Вия бе изведен срещу вратаря Горка Ларучея, преодоля го и удвои преднината на "болярите".

Първата част завърши при резултат 2:0 в полза на старозагорци.

Четири минути след подновяването на играта Етър остана с човек по-малко на терена. Горка Ларучеа беше изгонен, след втори жълт картон.

Крайният резултат 3:0 бе оформен точно в 90-ата минута след дебютен гол на Хавиер Силго.

С победата заралии запазват 11-ата си позиция и се отдалечават на 6 точки от 13-ото място, което праща на бараж за оставане в групата.