Путин прие арменския премиер Пашинян в Москва
Руският президент Владимир Путин прие арменския премиер Никол Пашинян, предаде Франс прес, цитирана от БТА, като се позова на пресслужбата на Кремъл.
Агенцията отбелязва, че срещата се е състояла вчера след няколко месеца на раздалечаване на Армения от нейния исторически съюзник Русия. Отношенията между двете страни охладняха, след като Азербайджан си върна напълно контрола над Нагорни Карабах миналата година. Арменските власти останаха разочаровани от ненамесата на руските миротворци, разположени в населената преобладаващо с арменци азербайджанска област.
"Що се отнася до нашите двустранни отношения, те се развиват успешно", обърна се руският президент към арменския премиер, който беше в Москва за срещата на върха на Евразийския икономически съюз. Путин, който не спомена напрежението между Русия и Армения, отчете важното значение на двустранното икономическо сътрудничество.
Преди пет месеца малката планинска бивша съветска република в Южен Кавказ се присъедини към Международния наказателен съд и съответно трябва да изпълни издадената от него заповед за арест на руския президент, ако той стъпи на нейна територия, припомня АФП.
Това е първото посещение на Пашинян в Москва от началото на напрежението.
Арменският премиер е все по-критичен към връзките на страната си с Русия. Москва обвинява правителството в Ереван, че иска да сложи край на датиращото от няколко десетилетия партньорство, отбелязва АФП.
Прочети цялата публикация




Сергей Лавров: Армения демонстрира разбиране към опасенията, изразени от Русия
Владимир Путин предупреди Армения: Присъединяване към Европейския съюз е просто невъзможно
Съдбоносни избори в Армения: Слугуване на Кремъл или сближаване с ЕС
Путин предупреди Армения да не гледа към Европа
Путин: Членство на Армения в ЕС е просто невъзможно
Доц. д-р Борислав Цеков: Консервативното обновление на Унгария
Как Орбан се превърна в най-добрия приятел на Путин в ЕС
След провала на Орбан: какъв е планът на Мадяр за Унгария?
ISW: Нов закон дава на Путин право да разполага армията в чужбина за защита на руснаци
Унгарско земетресение в Италия или италиански ефект в Унгария?
Тръмп се опасявал от много американски жертви при десант на остров Харк, крещял часове след свалянето на F-15E
Как да проверим секцията си, в която трябва да гласуваме
Стъпка по стъпка: как да гласуваме с машина и с хартиена бюлетина
Споразумението между САЩ и Иран остава далеч, но има напредък
Галибаф: Израел и САЩ не успяха да постигнат нито една от целите си в конфликта с Иран ВИДЕО
Избираме народните представители за следващото 52-ро Народно събрание
Важните събития в България и по света