Fakti.bg | 09.05.2024 12:40:35 | 26

Димитър Кузманов се класира на четвъртфинал в Австрия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен (Австрия) с награден фонд 120 950 евро.

Българинът направи обрат и победи във втория кръг с 2:6, 6:2, 6:0 №211 в света Лукас Ноймайер от Австрия. Срещата продължи 1 час и 53 минути. В първия кръг Мико елиминира с 6:3, 6:2 Мохамед Сафват от Египет.

Кузманов стартира неубедително и допусна ранно изоставане от 0:4, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Българинът обаче бързо намери играта си и дръпна с 4:1 във втората част, а в последствие със серия от осем поредни гейма оформи пълния обрат.

За класирането си за четвъртфиналите Кузманов заработи 14 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите той ще играе утре срещу победителя от мача между Мартин Ландалусе (Испания) и участващия с "уайлд кард" австриец Йоел Йозеф Шверцлер.