D2 отпразнуваха 25 години на сцена с концерт, събрал всички предишни и настоящи членове на групата
D2 отбеляза 25 години на сцената с концерт, който остави много повече от „две следи“ в сърцата на публиката. В един глас с емблематичната банда феновете пяха песните, които разказват четвърт век музикална история. Концертът на 10 май в НДК ще остане знаков спомен, събирайки на една сцена вокалистите на D2 през годините Дичо Христов и Деян Каменов-Дидо с настоящия Радостин Василев, както и бившите ѝ членове Явор Александров, Краси Тодоров и Десислав Семерджиев.
„Нямаше кой да ни каже“ даде началото на концерта и още с него бандата изправи публиката в зала 1 на крака. Феновете слушаха още останалите непоклатимо във времето песни „Ако някога“, „Две следи“, „Феникс“, „Марс“, „100 години“, „Прости ми, че сънувам теб“, „Аз и ти“ и др. в изпълнение на различните вокалисти – поотделно или в различни колаборации, както и най-новото парче на групата „Вярвай в мен“.
Една от кулминациите на концерта беше изпълнението на „Ледено момиче“. А финалът беше признанието на D2 към публиката с „Не мога да спра да те обичам“ в изпълнение на Дичо, Дидо и Радо.
Специални гости на концерта бяха Мария Илиева - „С теб научих как“, Део – „Две следи напред“ и „Диви и щастливи“, и Владимир Ампов-Графа – „Колко си красива“. Сцената на D2 беше споделена и с младите изпълнители Русита Боева, която откри събитието с авторски песни, и с китариста Георги Димитров-Жожо, взел участие в акустичната част на концерта.
За D2Група D2 е създадена в края на 1998 г. от Димитър Кърнев. Вторият присъединил се член е Дичо Т. Христов, като малко след това D2 оформя своя първи състав, включващ Александър Обретенов, Красимир Тодоров, Явор Александров. През 2003 г. в групата е поканен Десислав Семерджиев. След поредица от репетиции в сградата на 81 СОУ групата започва първите си клубни изяви, прераснали в активна студийна и концертна дейност от 1998 г. до днес.
Настоящите членове на D2 са Димитър Кърнев (китара), Александър Обретенов (бас китара), Васил Вутев (ударни), Радостин Василев (вокали).
Бандата има четири издадени албума - „Ледено Момиче” (2000), който е най-продаваният музикален продукт на българския пазар за последните двайсет години с повече от 100 000 броя; „2002” (2002); „6” (2006) - записан, смесен и мастериран в четири от най-реномираните студиа в Лос Анжелис, в които са работили и Guns”n”Roses, No Doubt, Velvet Revolver, Tracy Chapman и др.; „Феникс” (2014), композиран и записан с помощта на мобилно студио в атмосферата на бивша правителствена резиденция в продължение на две години.
В момента D2 работят по юбилеен албум със специални гости, включващ някои от най-големите хитове на групата, както и по около двайсет нови композиции, част от които ще влязат в напълно нов албум.
През годините групата прави няколко турнета в страната и участва на български и световни фестивали, като Eurosonic (Холандия), Rock’N’Coke (Турция), Rock for People (Чехия), съпорт е на концертите на Bon Jovi и Aerosmith в София и др.
D2 е отличавана многократно за „Група на годината“, „Албум на годината“, „Хит на годината“, „Най-добра група на живо“ от телевизия ММ, БНТ, БГ радио. Два пъти е носител на Голямата награда в конкурса на БНР „Златна пролет”.
Медиен партньор на концерта е БГ радио.
Прочети цялата публикация



Деми Ловато отмени част от турнето си заради здравословни проблеми
Семейството на Майкъл Джексън се изпокара на премиерата на филма за него
16 г. по-късно Никол Шерцингер и Pussycat Dolls се завръщат със световно турне (ВИДЕО)
Жената, стреляла по дома на Риана, е с богато криминално минало и психични проблеми (СНИМКИ)
Явор Чучков: Ефрем Чучков е герой, който не бива да остане забравен
Убийството на 23-годишен националист предизвика високо напрежение между Франция и Италия
България с първи официален фен клуб на Никола Цолов
Сектата „Петрохан“
Уникална изложба в Шабла
Генерал Шивиков пред ФАКТИ: Не изключвам вероятността жертвите директно или косвено да са част от организирана престъпна група
Бодьо/Глимт разтърси Европа: Разгром над Спортинг и мечти за четвъртфинал в Шампионската лига
Осъдиха за 605 000 лв. уkрити данъци жената на Ивелин Михайлов - лидер на Величие
Приказката на Бодьо/Глимт продължава след бой над Спортинг Лисабон
ПСЖ разгроми Челси в голов спектакъл в Париж
Галерия: ПСЖ - Челси
Федерико Валверде блесна с хеттрик и донесе категорична победа на Реал Мадрид срещу Манчестър Сити
Реал Мадрид прегази Манчестър Сити след рецитал на Валверде
ПСЖ съкруши Челси в голово шоу и докосва 1/4-финалите на Шампионската лига
Може ли шоколадът да помогне за по-добър сън
Обезвредиха 250-килограмова бомба от Втората световна война след евакуация в Дрезден