Ferrari привлече още двама от Mercedes
Ferrari обяви привличането на двама вече бивши служители на съперника си във Формула 1 - Mercedes. Това са Лоик Сера и бившият пилот Жером д'Амброзио.
Двамата ще започнат работа на "Маранело" от 1 октомври, малко преди преминаването на седемкратния световен шампион Люис Хамилтън в отбора.
Белгиецът Д'Амброзио, който има 20 старта във Формула 1 между 2011 и 2012, ще бъде асистент на директора на отбора Фред Васьор и освен това ще бъде ръководител на академията за пилоти на Ferrari. Той има опит от Формула Е и Mercedes, където отговаряше именно за развитието на младите състезатели. Освен всичко друго, Д'Амброзио заемаше мястото на Тото Волф при негово отсъствие.
Сера пък ще отговаря пред техническия директор Енрико Кардиле. Той ще ръководи екипа, грижещ се за развитието на аеродинамиката и шасито.
Прочети цялата публикация



Шефът на Mercedes респектиран от Хамилтън: Ако помирише кръв, става истински звяр
Левски си хареса испанец
Славия привлече двама нови
Мегз: От най-младия дизайнер със Златна игла се превърнах в престъпник
Жозе Моуриньо се разделя с Раул Асенсио и Фран Гарсия
Гордън Рамзи ще става дядо за пръв път: Дъщеря му Холи чака бебе от олимпийски шампион (СНИМКИ)
Бритни Спиърс мечтае за още едно бебе (ВИДЕО)
Бритни Спиърс мечтае за още едно бебе (ВИДЕО)
Разривът между Тръмп и Мелони: как се стигна дотук
Още двама нови в Монтана
Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ (ВИДЕО)
Какви са глобите за шофьорите в Гърция?
Левски тества силите си срещу Етър в Правец, „сините“ на крачка от испански трансфер
Разкриха подробности за смъртоносния пожар в Полски извор
Бившият лидер на юнионистите Джефри Доналдсън признат за виновен за сексуални престъпления
Познай резултата на Англия – Гана и спечели!
Питас с несигурно бъдеще, два клуба от Кипър готови да плащат заплатата му
Меси покори нов връх, Мбапе с два гола в исторически мач