АЕЦ "Козлодуй" иска да продава тока си с 30% по-скъпо на бита

Поскъпване на ядрения ток, доставян на битовите потребители, с 30 процента от 1 юли иска АЕЦ "Козлодуй". Доколкото дружеството осигурява почти половината от електроенергията за домакинствата, това ще се отрази съществено върху крайните цени. В допълнение се очаква за регулирания пазар да продава и държавната ТЕЦ на цени значително над досегашните регулиране, което също ще има негативен ефект за сметките на гражданите.
Прочети цялата публикация



Седмични новини за енергетика: Над 500 фирми с блокирани пари по JTF, АЕЦ "Козлодуй" е на печалба
Тревога в Запорожката АЕЦ след ново прекъсване на тока
Предлагат уикенд тарифа за тока за бита
АЕЦ "Козлодуй" с 40 млн. евро печалба за първото тримесечие, но с влошени финанси
Русия сменя тактиката: милиони в Украйна са застрашени
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" заработи след годишния си ремонт
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" отново работи след планов ремонт
Какви ще са цените на рибата това лято
Вратар се завърна в Локомотив Горна Оряховица
Атлетико скочи заради Алварес: Всички знаят, че Барселона е клуб на измамници
Атлетико скочи заради Алварес: Всички знаят, че Барселона е клуб на измамници
Сеул ще приема севернокорейски военнопленници от Украйна, ако те желаят
Спор за болнични плащания: МБАЛ Варна заведе ново дело срещу НЗОК
България и САЩ обсъдиха следващите стъпки към безвизово пътуване
Автомобилите, които си заслужава да изчакаме: 2026–2030 г.
Според очевидка убийството на Лъвов мост е извършено само от единия от тримата арестувани
Според очевидка убийството на Лъвов мост е извършено само от единия от тримата арестувани