Концертът Chaplin Pianissimo се мести от Античен в Драматичен театър – Пловдив
Дългоочакваният концерт-спектакъл Chaplin Pianissimo с участието на петото дете на Чарли Чаплин – Юджийн на 12 юни в гр. Пловдив се премества от Античен театър в Драматичен театър „Н. О. Масалитинов“. Началният час се запазва – 21 часа. Предвидена е и ВИП зона с изненада за хората, закупили билети от високия клас билети“, съобщават организаторите от UPI Events.
Причината е нестабилното време и отказът да бъдат застраховани двата рояла.
Спектакълът, с който България се включва в отбелязването на 135 годишнината от рождението на великия комик ще бъде показан за първи път в София на 10 юни в зала „България“., а на 12 юни в голямата зала на Драматичния театър в гр. Пловдив.
В мултимедийното шоу петото дете на Чаплин разказва историята на баща си чрез неговата музика.
„Спомням си как той сядаше на рояла в хола и започваше да свири някаква мелодия. Като пораснах разбрах, че той е самоук и трудно разчита ноти, но музиката , която създаде за филмите си го надживя“, споделя Юджийн Чаплин, който е кръстен на дядо си – световноизвестният драматург Юджийн О‘Нийл, носител на Нобелова награда за литература и награда „Пулицър“.
В концерта участват двама световни пианисти - Жан-Паскал Бентюс и Силвен Моризе.
Музикалният спектакъл включва специална мултимедия с откъси от филми с незабравимия актьор, сред които са „Великият диктатор“, „Хлапето“, Светлините на рампата“.
„Исках да създам един много личен спектакъл, в който да разкажа за баща ми, отвъд представата на милиони хора по света за Чарлз Спенсър Чаплин“, разказва Юджийн.
Той работи върху спектакъла няколко години. Помагат му останалите братя и сестри, дъщеря му Кийра Чаплин.
„Тя е идвала в България и харесва много вашата страна. Разказвала ми е колко сте гостоприемни и че българите обичат филмите на Чарли Чаплин“, казва Юджийн Чаплин.
В Пловдив синът на Чаплин, който е автор на документални филми и е работил с Куийн, Дейвид Бауи и Ролинг Стоунс ще се срещне с трупата на Драматичен театър Пловдив.
Прочети цялата публикация



Б.Т.Р. тръгва на национално турне след броени дни
Делото за "театрланата афера" от 2024 г. влиза в съда
Иво Димчев представя България на най-голямото международно изложение за музика в Испания
Световноизвестният пианист Ланг Ланг идва в България за концерт в Античния театър
Концертът „Илия Луков и приятели“ ще се състои на сцената на Летния театър в Стара Загора
Бебето на Бойко Кръстанов и Лидия Василева с дебют в арт средите на Пловдив (СНИМКИ)
Лили Иванова излиза на сцената в Бургас тази вечер
Специална лятна промоция обяви Драматичен театър „Гео Милев“
Графа събира феновете си на голям концерт в Бургас
Геомагнитни смущения ще ни тормозят до края на юли
Млад шофьор блъсна 7-годишно момиченце пред блок в Бургас
Alfa Romeo с първо изображение на новия си SUV модел
Ретро мини-мотоциклет за 4400 долара с кош? - видео
Впечатляващата статистика на Франция, която стряска Испания
Роберто Баутиста Агут обяви края на кариерата си
Хулио Веласкес обяви групата за реванша с Борац, Бурас е вътре
Оливие Рустен е новият творчески директор на модна къща Rabanne
Последен парад за Макрон: Дефилираха военни от над 35 държави, сред които и България (снимки)