Fakti.bg | 20.05.2024 16:59:41 | 25

Футболисти на Септември са били на матура днес преди мача с Монтана

Старши треньорът на Септември София Николай Митов разкри, че двама от титулярите му срещу Монтана са били на матура в днешния ден, а след това като истински професионалисти са помогнали на тима за победата.

Кубрат Йонашчъ и Борислав Малинов се включиха в срещата в Монтана, пристигайки при съотборниците си само 30 минути преди първия съдийски сигнал. Двамата бяха заменени на почивката от Николай Митов.

Септември София победи с 2:0 като гост в мача от 33 кръг на Втора лига, с което тимът се доближи до елита през следващия сезон.

Над 46 000 зрелостници писаха днес по втората задължителна матура. По-голямата част от зрелостниците положиха изпит по профилиращ предмет. Всеки четвърти е избрал това да е английският език.

За първи път тази година зрелостниците ще имат право на повторно явяване на матурата наесен. Това няма да промени оценката им в дипломата, но може да им помогне за кандидатстването в университет при по-добър резултат.