Fakti.bg | 20.05.2024 19:15:50 | 39

Десет от Славия удариха носителя на Купата и се върна в битката за Европа

Славия спечели с 3:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) и доближи на три точки ЦСКА 1948, който по-рано днес направи нулево реми с Арда (Кърджали). Така във втората група в efbet Лига става много интересно, като битката за "европейската" позиция, която праща на бараж за Лига на конференциите, се заплита.

"Белите" поведоха с гол на Тони Тасев в петата минута. В средата на първото полувреме Венцислав Керчев намери мрежата с глава. В 30-ата минута Мартин Секулич пропусна дузпа, но щастлив рикошет в краката на Мартин Георгиев отново прати топката при него и той отблизо я мушна зад Светослав Вуцов. В 78-ата минута Владимир Николов вкара страхотен гол след слалом покрай няколко защитници в жълто-черно. Трябва да се отбележи, че домакините бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Георги Търтов беше изгонен с директен червен картон преди почивката.

Гостите от Пловдив започнаха с голяма част от резервните си състезатели, като Душан Керкез даде почивка на почти всички герои от финала за Купата на България с Лудогорец. Както е известно, "жълто-черните" взеха отличието и се класираха за предварителните кръгове на Лига Европа. Преди първия съдийски сигнал Ерол Дост от Славия получи специална фланелка с номер 100 от капитана на "белите" Галин Иванов, като и двамата бяха на резервната скамейка и не започнаха като титуляри.

24Славия 2:1 Ботев (Пловдив) Мачът започна с лек натиск на домакините, който прерасна с бърз гол на Тони Тасев. Крилото завърши по отличен начин многоходова акция, след която Даниел Кайзер трябваше да вади топката от своята мрежа - 1:0 за "белите". Скоро след това полякът направи две спасявания в рамките на няколко секунди, когато Иван Минчев пробва бдителността му.

В 22-ата минута Славия достигна до втори гол. Софийският отбор направи къса комбинация след корнер отдясно на вратата на "канарчетата". Последва центриране към далечната греда, където Венцислав Керчев връхлетя и с глава направи безпомощен Даниел Кайзер - 2:0 за домакините.

В 30-ата минута "канарчетата" показаха зъби. Нигерийското крило Кристиан Нвачукву проби отляво в наказателното поле на "белите", след което се строполи на терена след интервенция с Георги Търтов. Реферът Георги Давидов посочи бялата точка, а с изпълнение се зае Мартин Секулич. Последва удар на нападателя в гредата, но отбилата се топка рикошира в краката на Мартин Георгиев и отново попадна у Секулич. Последва удар под гредата и намаляване на резултата.

24Славия 3:1 Ботев (Пловдив) В 39-ата минута ситуацията на терена за славистите стана още по-неприятна, след като Давидов показа директен червен картон на Георги Търтов за нарушение срещу Кристиан Нвачукву, който отново се беше спуснал по левия фланг. Главният съдия прегледа ситуацията с ВАР, преди да вземе своето решение.

В началото на второто полувреме Виктор Генев порази вратата на пловдивския отбор с глава, но попадението беше отменено заради засада. В 67-ата минута на игрището се появи капитанът на "белите" Галин Иванов, който моментално пробва мерника си от фаул. Бившият национал шутира силно и опасно от далечна дистанция, но Даниел Кайзер успя да избие топката в ъглов удар.

В 75-ата минута гръцкият бек на Ботев (Пловдив) Константинос Балоянис прати снаряд към рамката на Светослав Вуцов. Последният плонжира, но нямаше как да избит топката, която, за него късмет, се отби в страничната греда. Така "канарчетата" пропуснаха да изравнява резултата. Скоро след това Славия отбеляза трети гол. В 78-ата минута Владимир Николов направи забележителен пробив в наказателното поле на "жълто-черните", последва удар и 3:1 за столичани.