Fakti.bg | 21.05.2024 17:49:17 | 33

Локомотив София си подсигури участие в Първа лига и през следващия сезон

Берое Стара Загора допуснаха поражение с 0:3 от “столичните железничари” в решаващ мач за съдбата на гостите.

Мачът започна по-активно за футболистите на Красимир Балъков и те опитаха няколко удара към вратата на Родричо Ачинели още в началните минути. В 15-ата минута огромна неточност в защитата на Берое, доведе до гол в полза на гостите. Енцо Еспиноза подаде, неточно от тъч, към Хосе Саломони, а той се опита да изчисти, но топката рикошира в крака на Кевин Маи и влезе в опразнената врата. Домакините изпитваха затруднения в играта си и не успяха да затруднят Александър Любенов и защитата пред него. “Червено-черните” поглеждаха все по-смело към вратата на “зелените” и опитаха още няколко изстрела. В 42-ата минута Симеон Мечев успя да изведе Карлос Франса, който се справи с няколко защитници на домакините и от близко разстояние прати топката в мрежата за 0:2.

Втората част започна по-добре за хората на Хосе Луис Ачиари и те имаха няколко възможности, но не се възползваха от тях. Пропуските на нападатели на Берое си каза думата и в 69-ата минута Локомотив успя да вкара трети гол, дело на Стефан Ламбезе, който овладя избита топка от Родриго Ачинели. В 79-ата минута Франсиско Сагардия остави съотборниците си с човек по-малко, след като извърши нарушение, което му донесе втори жълт и респективно червен картон. До края на срещата двата тима си размениха няколко атаки, но без сериозни опасности, което беляза крайното 0:3 и оцеляването на Локомотив (София).