Cross.bg | 22.05.2024 04:39:00 | 62

Локо София победи Берое с 3:0 в Стара Загора и си осигури оцеляването в елита

Локомотив София вече може да диша спокойно, след като стана вторият тим, който си осигури оставането в елита след победа над другия такъв Берое в Стара Загора с класическия резултат 3:0 в двубой от четвъртия кръг в групата, определяща изпадащите отбори от efbet Лига. "Червено-черните" напълно заслужиха успеха си, след като изиграха силен двубой срещу незаинтеросаваните старозагорци. Кевин Маи откри в 15-ата минута след огромна грешка в защитата на домакините, а Карлос Франса удвои в 42-ата минута. Резервата Стефан Ламбез пък оформи крайния резултат в 69-ата минута. Домакините дори завършиха срещата с десет човека, след като Франсиско Сагардия беше изгонен за два жълти картона в 79-ата минута. С този успех Локомотив София Локомотив София събра 36 точки в актива си, като имат преднина от шест пред Хебър Пазарджик, който заема баражното четвърто място в групата, а до края на сезона има само един кръг. Берое вече се беше спасил още преди два кръга, като заралии са първи в групата с 42 пункта. В последния кръг "червено.черните", които нямат загуба в плейофите, приемат Пирин Благоевград, докато "зелените" от Стара Загора, които допуснаха първо поражение след три поредни победи, гостуват на Ботев във Враца.