Fakti.bg | 22.05.2024 05:00:10 | 30

Цървена звезда завърши сезона с дубъл и рекорд

Шампионът на Сърбия Цървена звезда завърши сезона с дубъл, след като завоюва и националната купа. Във финала грандът от Белград се наложи с 2:1 над Войводина и спечели трофея за четвърти пореден път - нещо, което никой не беше постигал.

Финалът се игра на стадион “Лагатор” в Лозница. Звезда влезе в двубоя като изявен фаворит. “Червено-белите” поведоха в 37-ата минута с гол на Мирко Иванич, а в 66-ата се разписа и защитникът Урош Спаич. Войводина стигна до почетно попадение чак в добавеното време чрез Алекса Вуканович.

Старши треньорът на Цървена звезда Владан Милойевич нямаше в колекцията си Купата на Сърбия и футболистите му се постараха да го зарадват. Войводина оказа сериозна съпротива, но в крайна сметка тимът от Нови Сад не можа да поднесе изненада.

Звезда излезе със същия състав, който започна и срещу Партизан на полуфинала. Още в 3-ата минута бившият нападател на “червено-белите” Алекса Вуканович пропусна отлична възможност да даде преднина на Войводина. Последва мощен натиск на шампионите, но Иванич, Букари и Ин-Бом Хванг не успя да открият резултата.

Логичното се случи в 37-ата минута, когато Шериф Ндиайе свали топката с глава за Иванич и той я прати в мрежата на бившия си тим - 1:0. Черногорецът беше в основата на повечето опасни атаки на Звезда. Същото важеше и за Ндиайе, който засече прецизно центриране на Милан Родич в 40-ата минута, но голът беше отменен заради засада.

В средата на втората част и попадение на Букари не беше зачетено, но надмощието на Звезда нямаше как да не доведе до нов гол. Той падна в 66-ата минута, когато Спаич се оказа на точното място след центриране от корнер на Ин-Бом Хванг и с глава не остави шансове на Лазар Царевич.

Войводина не се предаде, но нямаше физически сили за финален щурм, а и разликата в класите си личеше. Все пак, в последните секунди Вуканович наказа грешка в защитата на Звезда, но за повече нямаше време.