Fakti.bg | 22.05.2024 11:00:21 | 27

Вальо Антов и Кремонезе доближават Серия "А" след зрелище

Националът Валентин Антов игра като титуляр за Кремонезе при равенството 2:2 в гостуването на Катандзаро от полуфиналите в плейофите за изкачване в Серия "А".

Гостите от Кремона доминираха до почивката и заслужено поведоха в 14-ата минута с гол на Франк Тсаджут. В началото на второто полувреме Лука Дзанимакия центрира към Даниел Чофани и 38-годишният нападател беше точен с глава за 0:2. В ответната атака Катандзаро намали с попадение на Томазо Биаски. Домакините продължиха да са по-настоятелни и в 68-ата минута успяха да изравнят чрез Енрико Бриньола, който беше изведен на чиста позиция от Петро Йемело.

Реваншът между двата тима е на 25 май, а в другия полуфинален плейоф съперници са Венеция и Палермо. Венеция спечели първия мач с 1:0 като гост на остров Сицилия.