Председателят на СДСМ Димитър Ковачевски подаде оставка
Председателят на СДСМ Димитър Ковачевски е потвърдил официално оттеглянето си от поста си на заседание на Изпълнителния съвет на партията, предаде БТА.
Още в изборната нощ на 8 май, когато СДСМ се оказа с изключително нисък резултат, той обяви, че в партията трябва да има ново ръководство и да бъде свикан конгрес, пишат медиите в Северна Македония.
В писмото, което Ковачевски е изпратил до Изпълнителната комисия и до председателя на Централното ръководство, той пише, че оттеглянето от председателския пост в партията е морален акт в контекста на изборното поражение на СДСМ и призовава цялото ръководство на партията да направи същото.
"Подобен акт е практика във всички европейски и световни демокрации, за каквато претендираме да сме и ние, и трябва да бъде практика на всички партийни ръководства след изборен провал", цитира изданието думите на Ковачевски.
Той е потвърдил оценката си, че загубата на изборите, които се проведоха в Република Северна Македония на 8 май е тежък удар за СДСМ и партията трябва да се реформира и отново е настоял за свикване на конгрес, на който да бъдат анализирани изборните резултати, след което да бъдат проведени и вътрешнопартийни избори за председател на СДСМ.
Прочети цялата публикация



БСП похвали министрите си в оставка и настоя да се приеме бюджетът
Драгомир Стойнев категоричен, че България трябва да има държавен бюджет
Хората не искат повече да се продължава по този начин, каза Ивелин Михайлов
Човек на Пеевски в Хасково подаде оставка, не е съгласен с политиката на ръководството
Местен лидер на Пеевски в Хасково подаде оставка преди контрапротеста в града
ПП-ДБ внесе вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
ПП-ДБ, АПС и МЕЧ внесоха вота на недоверие
Председателят на Контролния съвет на ПП подаде оставка, напуска и партията
Цялото ръководство на македонската опозиция подаде оставка
Ген. Атанасов: Правителството да подаде оставка!
Легендите Марк Жирардели и Джорджо Рока откриха зимния сезон в Банско
САЩ отменят санкциите срещу калиевия карбонат от Беларус
УЕФА окончателно затвори вратата пред Русия
Йорданка Христова откровено за домашното насилие: Георги ми счупи носа
Бернската конвенция приветства напредъка по казуса „Струма" през Кресненското дефиле
АМ „Хемус“ порасна с още 3 км! Днес се отваря нов участък за движение
Движението по Дунав мост ще бъде пуснато в ремонтирания участък и в двете посоки
Куражлия! Възрастен мъж се изкъпа при ниските температури на баража в Благоевград /Снимки/
Лекарите притеснени: Няма пари за здраве
Германия изпраща войници за укрепване охраната на източната граница на Полша