Fakti.bg | 27.05.2024 19:05:34 | 43

Арда победи Ботев Пловдив, но това не беше достатъчно

Арда победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в последна среща от групата, определяща тима, който ще играе бараж за участие в европейските клубни турнири. Тонислав Йорданов (37) беше точен за гостите с глава, отбелязвайки единственото попадение в срещата. За съжаление на Арда, победата не достигна на тима да се класира на седмото място, на което в крайна сметка финишира ЦСКА 1948.

Мачът няма толкова голямо значение за Ботев, колкото за Арда. Тимът от Кърджали все още е в битката за седмото място и ще търси успех срещу „канарчетата“ като в същото време ще се надява на издънка на ЦСКА 1948 срещу Славия. В момента разликата между ЦСКА 1948 и Арда е само точка.

След спечелването на купата всички в Ботев са във ваканционно настроение и тимът доиграва кампанията с мисъл за лятото, когато ще започнат европейските клубни турнири.

Преди началото на срещата Лъчезар Балтанов получи плакети от страна на клуба и феновете. За Лъчо това е последен мач в неговата кариера, а привържениците на "канарчетата" аплодираха своя любимец.

В 3-ата минута Папазов направи страхотен пробив и изведе Секулич сам срещу вратаря. Нападателят стигна до топката, но Анатолий Господинов затвори добре ъгъла и парира удара му. В 21-рвата минута Господинов се намеси блестящо след плътен удар на Мартин Секулич.

С първия си точен удар в мача Арда поведе в резултата. Защитата на Ботев проспа центриране на Лозев от десния фланг, а в наказателното поле Тонислав Йорданов беше останал непокрит. Нападателят засече с глава и прати топката във вратата.

Наставникът на Арда Николай Киров трябваше да прави промяна през второто полувреме. Станислав Иванов получи контузия и беше заменен от Иван Коконов. В 60-ата минута Ел Мами Тетах стреля над вратата.

В 81-ата Борислав Цонев отне топката от Балтанов, а за Арда се откри прекрасна възможност за гол. Иван Коконов излезе само срещу вратаря, но прати топката в аут. Веднага след това Ел Хатиб отсъди нарушение срещу капитана на "канарчетата", а от щаба на Ботев бяха бесни на арбитъра, че е закъснял със сигнала си.

В 86-ата минута Балтанов беше заменен от Айвазов. Веднага двата отбора се наредиха до тъча и направиха шпалир на капитана на Ботев, докато феновете на "канарчетата" пееха името на Лъчезар Балтанов. Халфът не скри емоцията си и връчи капитанската лента на младия Бисер Бонев.

След срещата футболистите на Ботев и треньорският щаб направиха почетна обиколка с Купата на България.