Fakti.bg | 29.05.2024 03:44:05 | 32

Новак Джокович стартира "Ролан Гарос" по шампионски на "Ролан Гарос"

Шампионът от миналогодишното издание на “Ролан Гарос” Новак Джокович започна защитата на трофея с трисетова победа срещу представителя на домакините Пиер-Юг Ербер. Сърбинът се наложи с 6:4, 7:6(3), 6:4 за малко повече от два часа и половина. Юрбер остави добри впечатления с играта си и на моменти беше напълно равностоен на носителя на 24 титли от Големия шлем, но въпреки подкрепата от трибуните, не успя да вземе поне сет срещу водача в световната ранглиста. Следващият съперник на Джокович ще е Роберто Карбайес Баена от Испания. Ноле се нуждае да стигне до полуфиналите в Париж, за да задържи лидерската позиция в ранглистата. Това обаче няма да е достатъчно, ако Яник Синер се класира за финала, дори и Джокович да спечели титлата. Фаворитите не допуснаха изненади в други срещи тази вечер. Четвъртфиналистът от последните две издания на Откритото първенство на Франция Холгер Руне започна с победа 6:4, 6:4, 6:4 над британеца Даниел Евънс. Във втория кръг датчанинът ще срещне италианеца Фабио Коболи. Американецът Тейлър Фриц трябваше да прави обрат срещу аржентинеца Федерико Кория, но стигна до успеха с 2:6, 6:1, 6:2, 6:1. Следващият му опонент ще бъде сръбският ветеран Душан Лайович. С експресна победа тръгна Алекс де Минор, който острани американеца Алекс Микелсен след 6:1, 6:0, 6:2 за час и 51 минути. Във втория кръг Де Минор ще играе с испанеца Хауме Мунар, който се наложи в четири сета над сънародника си Роберто Баутиста Агут.