Fakti.bg | 29.05.2024 17:20:07 | 31

Левски II с класика над ЦСКА II в отложен мач от Трета лига

Левски победи ЦСКА категорично с 3:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в отложен мач между дублиращите отбори от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига. И трите попадения за „сините“ паднаха през първото полувреме. Възпитаниците на Христо Арангелов събраха 54 точки на шестото място, докато момчетата на Стоян Ангелов запазват втората си позиция със 74 точки, пише dsport.bg.

Двубоят бе наблюдаван от важни фигури в клуба-домакин. На трибуните бяха мажоритарният собственик Наско Сираков, изпълнителният директор Даниел Боримиров, новият треньор на първия тим Станислав Генчев и помощника му Дарко Тасевски. Разбира се, на стадиона бе шефът на школата Елин Топузаков. Сред присъстващите бе и доскорошният помощник на Николай Костов – Красимир Петров.

Левски излезе напред в резултата след едва четири минути игра. „Сините“ изпълниха заучено ъглов удар – Кристиян Йовов центрира към капитана Борислав Рупанов, който свали с глава за Виктор Любенов, а той от близка дистанция съумя да прати топката в мрежата на Ивайло Неделчев – 1:0.

В 20-ата минута домакините реализираха и трето попадение. Виктор Добрев пусна страхотно извеждащо подаване по въздух към Борислав Рупанов, който бе забравен в наказателното поле и с глава покачи на 2:0. Четвърт час по-късно Левски отбеляза трети гол, с който интригата свърши. Александър Божилов проби добре отляво и намери Кристиян Йовов в наказателното поле, той стреля и вкара – 3:0.

През второто полувреме голове не паднаха, но ЦСКА на два пъти бе близо до това да върне интригата в срещата. В 69-ата минута „армейците“ дори пратиха топката във вратата на Ивайло Крумов чрез Георги Димитров, но попадението не бе признато заради засада. Малко по-късно „червените“ бяха близо до гол, но десният страничен стълб помогна на Левски.